Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

30 bin TL ceza iddiaları ortaya atılmıştı! ESK’dan açıklama geldi!

ESK’dan Sözleşmeli Besicilik Projesi kapsamında sözleşmeleri iptal edilen üreticilerin kuruma 30 bin TL ceza ödediği şeklindeki iddialarla ilgili açıklama geldi.

ESK’dan Sözleşmeli Besicilik Projesi

Et ve Süt Kurumu’ndan (ESK) bazı medya organlarında Sözleşmeli Besicilik Projesi kapsamında sözleşmeleri iptal edilen üreticilerin kuruma 30 bin TL ceza ödediği şeklindeki iddialarla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı internet haber sitelerinde “Et ve Süt Kurumunun Sözleşmeli Besicilik Projesi kapsamında ESK ile sözleşmesini iptal eden üreticilerin Kuruma 30 bin TL ceza ödediği” yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Et ve Süt Kurumu tarafından geçtiğimiz yıl uygulamaya başlayan, maliyete dayalı fiyat politikası esas alınan Sözleşmeli Besicilik Projesinde üreticilere alım ve fiyat garantisi sunularak mutlak kârlılık hedeflenmektedir. Üreticilerimize kurumla yaptığı sözleşmeden cayma hakkı tanıyan proje kapsamında, piyasa fiyatlarını daha avantajlı bularak sözleşmesini iptal ettiren hiçbir üreticimize bugüne kadar herhangi bir cezai işlem uygulanmamıştır.

Et ve Süt Kurumu regülasyon görevi kapsamında üreticilerimizin ve tüketicilerimizin menfaatlerini korumaya devam edecektir.”