Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

65 yaş üstü ulaşım kalktı mı? TÖHOB’den ücretsiz ulaşım kararı!

Özel Halk Otobüsleri Birliği, 65 yaş üstü vatandaşlar için uygulanacak yeni düzenlemeyi açıkladı. Türkiye genelindeki tüm özel halk otobüslerinin, 65 yaş üstü yolculara yalnızca her ayın 1’i ile 4’ü arasında ücretsiz taşıma hizmeti sunacağı belirtildi.

Özel Halk Otobüsleri Birliği,


Ankara’da toplanan Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği ( TÖHOB), ülke genelindeki özel halk otobüslerinin taşıma desteği konusunda yetersiz bulduğunu dile getirerek, sadece 2 günlük maliyeti karşıladığını iddia etti. Bu nedenle, 65 yaş üstü vatandaşların 26 gün boyunca ödeme yapması gerekecek.

YALNIZCA 1’İ İLE 4’Ü ARASINDA SEYAHAT EDİLEBİLECEK

TÖHOB Başkanı Ercan Soydaş, özellikle şehit ve gazi aileleri, emniyet mensupları ve basın çalışanlarının ücretsiz taşıma hakkının devam edeceğini belirtti. Ancak diğer ücretsiz seyahat hakkına sahip olan 18 farklı grup, artık yalnızca her ayın 1’i ile 4’ü arasında ücretsiz seyahat edebilecek. Geri kalan tarihlerde bu grupların ücretli taşınmaları gerekecek.

Bu kararın ardından 65 yaş üstü vatandaşlar, “60 ve 65 yaş üstü ulaşım kalktı mı?”, “65 yaş üstü toplu taşımaya binebilir mi?”, “İETT 65 yaş üstü ücretsiz mi?” ve “Ankara EGO 65 yaş üstü ücretsiz mi?” gibi soruların yanıtlarını aramaya başladılar. Bu yeni düzenlemenin nasıl uygulanacağı ve vatandaşları nasıl etkileyeceği konusundaki tartışmalar devam ediyor.