Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

90 personel alınacak: Şanlıurfa da listede!

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu birçok ilde toplamda 90 sözleşmeli personel alacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısı yayımlandı.

Burada yayımlanan ilana göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmez üzere 90 sözleşmeli personel alacak.

Bu kapsamda sözlü sınavla mimar, mühendis, müze araştırmacısı ve şehir plancısı ile mülakatsız doğrudan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan sıralamasına göre ise büro personeli, avukat ve veteriner hekim alınacak.

HANGİ MESLEK GRUPLARINDAN KAÇ KİŞİ ALINACAK?

Yayımlanan ilana göre merkez ve taşra teşkilatı olmak üzere 47 büro personeli, 4 avukat, 5 elektrik mühendisi, 6 harita mühendisi, 11 inşaat mühendisi, 1 makine mühendisi, 1 ziraat mühendisi, 3 mimar, 4 şehir plancısı, 7 müze araştırmacısı ve 1 veteriner hekim istihdam edilecek.

ŞANLIURFA’DA KAÇ PERSONEL ALINACAK?

Birçok ilden personel alımı olacakken, Şanlıurfa’da ise 2 büro personeli ve 1 şehir plancısı olmak üzere toplamda 3 personel alımı yapılacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımak.

2- Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

3- Başvurunun son günü itibarıyla aranan genel ve özel nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.

4- Görevini yapmaya engel vücut ve akıl sağlığı ile engeli bulunmamak. (Atanmaya hak kazanan adaylardan tam teşekküllü devlet hastanesinden sağlık kurulu raporu istenilecektir.)

5- Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşını doldurmamış olmak.

6- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

7- Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak.

8- ÖSYM tarafından yapılan 2022 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve özel şartlarda belirtilen puan türlerinden asgari puanı almış olmak.

9- Adayların son başvuru tarihi itibarıyla, pozisyonlar için belirlenen öğrenim ve bölüm mezunu olmaları gerekir.

10- Mühendis, Mimar ve Şehir Plancısı pozisyonlarına başvuracak adaylar için arazi-şantiye şartlarında çalışmaya ve seyahat etmeye engel olabilecek sağlık sorunu bulunmamak.

11- Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1. maddesinde belirtilen “Öğrenim durumu itibariyle ihraz edilen ve ekli 4 sayılı cetvelde yer alan unvanlara ilişkin pozisyonlara ek 4 üncü madde çerçevesinde atanmak suretiyle unvan değişikliği yapanlar” hariç, herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda başvuruda bulunacağı pozisyon unvanında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak.

12- Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması.

13- Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenen belgeleri ibraz edemeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacak, sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilecek, hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Daha detaylı bilgi için tıklayınız.