Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Alçı kesme motoru olmadığı iddia edilmişti! Şanlıurfa’daki hastaneden açıklama geldi!

Alçı kesme motorunun olmadığı şeklindeki iddialarla ilgili Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yazılı bir açıklama geldi.

Alçı kesme motorunun olmadığı

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, 800 yatak kapasitesine sahip Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde alçı kesme motoru bulunmadığı için hastaların başka hastanelere sevk edildiğini gündeme getirmişti. Bu açıklamanın ardından hastaneden yazılı bir açıklama geldi.

Söz konusu hastanede bulunan alçı kesme motorunun bozuk olduğu için servise gönderildiği, gelen hastanelerin mağduriyet yaşamaması için başka bir hastaneye sevk edildiği belirtildi.

 

YENİ ALÇI KESME MOTORU TAHSİS EDİLDİ

Ayrıca vatandaşların mağduriyet yaşamaması için Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bir alçı kesme motorunun tahsis edildiği kaydedildi.  Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi poliklinik alçı odasında sabah saatlerinde alçı kesme motoru arızalandığından yapılması için teknik servise yönlendirmesi yapılmıştır. Alçı açmaya gelen bir hasta mağduriyet yaşamaması ve beklememesi için başka bir hastaneye yönlendirmesi yapılmıştır. Kısa süre içerisinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hastaneye yeni bir alçı kesme motoru tahsis edilmiştir. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması ve beklememesi için iki adet alçı kesme motoru ile hizmet verilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”