Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan duyurdu: Yüzbinlerce kişinin hesabında 5 bin 97 TL yattı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bakıma ihtiyacı olan tam bağımlı vatandaşlar ve ailelerine yapılan yardımları sıklaştırdı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, tam bağımlı vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 2,8 milyar TL evde bakım yardımını hesaplara yatırmaya başladıklarını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler


Bakıma ihtiyacı olan tam bağımlı vatandaşlar ve ailelerine yapılan ekonomik yardımlar artıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evde bakıma ihtiyaç duyan tam bağımlı yakınlarının bakımını üstlenen vatandaşların desteklenerek aile bütünlüğünün korunduğunu söyledi.

Geliştirdikleri bütüncül ve adil sosyal hizmet modelleri ile toplumun her bir ferdine ulaşmaya çalıştıklarının altını çizen Bakan Göktaş, “Bakanlık olarak engelli bireylerin eğitim, sağlık, güvenlik, istihdam gibi temel haklarına tam olarak ulaşmaları için hak temelli bir bakış açısıyla politikalar geliştiriyoruz” dedi.

HAK SAHİBİNE 5 BİN 97 TL ÖDEME

Evde bakım yardımı kapsamında hak sahibi başına aylık 5 bin 97 TL ödeme yapıldığını belirten Bakan Göktaş, “Bakıma ihtiyacı olan tam bağımlı vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 2,8 milyar TL evde bakım yardımını hesaplara yatırmaya başladık” ifadelerini kullandı.

561 BİN VATANDAŞ YARARLANIYOR

Hali hazırda 561 bin vatandaşımız evde bakım yardımından yararlandığını kaydeden Bakan Göktaş devamında şunları söyledi: “Bakanlık olarak engelli vatandaşlarımızın üreten güçlü Türkiye’nin birer ferdi olması, toplumsal yaşamın her alanında etkin bir şekilde yer alması için Türkiye Yüzyılı vizyonumuz çerçevesinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum.”