Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bedava bilet teklifi! Şanlıurfa, Uzakdoğu ülkeleriyle köprü kuracak!

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, “Medeniyetin doğduğu yer olduğu düşünülen Taş Tepeler’in arkeolojik kazı çalışmalarına sponsor olduk. Buralarda 2-3 günlük programlar hazırlayacağız. Oralara yatırım yapmaları için otel sahipleriyle de görüşüyoruz. Uzakdoğu’dan gelen misafirlerimize Şanlıurfa gidiş-dönüş uçak biletini de bedava verelim diyoruz” ifadelerini kullandı.

THY Yönetim Kurulu ve

Türk Hava Yolları (THY) Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) işbirliğinde Uzakdoğu ülkelerinde tanıtım atağı başlattı. Bu kapsamda Seul ve Tokyo’da düzenlenen etkinlikler kapsamında konuşan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, Uzakdoğu ülkelerindeki insanların kültür ve tarih gezilerine meraklı olduğunu bu nedenle buradaki turistleri birçok medeniyete ev sahipliği yapan Şanlıurfa’ya yönlendirmeye çalışacaklarını kaydetti.

Şanlıurfa’daki Taş Tepeler’in arkeolojik kazılarına sponsor olduklarını belirten Bolat, “Amacımız bu yüzde 70-80 transit yolcuyu tersine çevirmek. Güney Kore ve Japonya’dan da gelen turist sayısı bir dönem 200 binlerin üzerine çıktı. Potansiyeli artırmak için bu ülkelerde etkinlikler düzenliyoruz. Medeniyetin doğduğu yer olduğu düşünülen Taş Tepeler’in arkeolojik kazı çalışmalarına sponsor olduk. Buralarda 2-3 günlük programlar hazırlayacağız. Oralara yatırım yapmaları için otel sahipleriyle de görüşüyoruz. Uzakdoğu’dan gelen misafirlerimize Şanlıurfa gidiş-dönüş uçak biletini de bedava verelim diyoruz” ifadelerini kullandı.

KARUL SUNUM YAPTI

Etkinliklerde Göbeklitepe Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Necmi Karul ise Göbeklitepe, Karahantepe ve genel olarak Taş Tepeler olarak bilinen medeniyetin ilk doğduğu yer olarak kabul edilen bölge ve yaptıkları çalışmalarla ilgili sunum gerçekleştirdi.