Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bilge Yılmaz: Enflasyon halk düşmanıdır!

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, “İnsanlar yüksek enflasyon ortamında, huzurlarını kaybeder. Aile fertlerinin ilişkileri bozulur” dedi.

İYİ Parti Ekonomi Politikaları

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, bugün TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarını değerlendirdi. Yüksek enflasyonun huzur bozduğunu ve orta sınıfın yaşam enerjisini yitirmesine neden olduğunu belirten Yılmaz, bu durumun bir siyasi tercih olduğunu kaydetti. Enflasyonun imtiyazlı bir sınıf oluşturduğunu ancak maliyetin vatandaşlara ödetildiğine dikkat çeken Yılmaz, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda şunları ifade etti:

“Enflasyon açısından en şanslı olduğumuz yaz aylarında enflasyon rekor kırdı. Nedenlerini, kimlerin sorumlu olduğunu aslında biliyoruz. Ancak burada göz ardı edilen bir husus var: Enflasyon salt ekonomik bir sorun değildir.

ENFLASYON HALK DÜŞMANIDIR!

İnsanlar yüksek enflasyon ortamında, huzurlarını kaybeder. Aile fertlerinin ilişkileri bozulur. İnsanlar birbirlerine olan güvenini yitirir ve sürekli bir aldatılmışlık duygusuyla yaşarlar. Yaratıcılıklarıyla toplumu ve ekonomiyi sırtlayan orta sınıflar yaşama enerjilerini kaybederler.

ENFLASYON SİYASİ BİR TERCİHTİR!

Enflasyon maruz kalınan bir durum değil siyasi bir tercihtir. Bedelini halkın ödediği bir gelir transferi modelidir. Bu model, imtiyazlı sınıflar oluşturur ve bir avuç insanın zenginleşmesinin maliyetini hepimize ödetir. Bugün açıklanan enflasyon rakamı bu düzeni bir defa daha ifşa etmiştir. Bunu çözmenin yolu, aylık yüzde 10 enflasyon ile yaşayan sıkıntı içindeki insanlara daha ağır vergiler yüklemek değildir. Vergiyi, imtiyazlı sınıflardan almak, enflasyonun maliyetini geçmiş dönemdeki para transferi mekanizmalarından faydalanmış olan kesimlere ödetmek gerekir. Bunu yapmamak da tıpkı enflasyonu ortaya çıkaran hamleler gibi tamamen siyasi bir tercihtir.”