Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BM’den “Gazze’de binlerce kişi ölebilir” uyarısı

Birleşmiş Milletler (BM), Gazze’de su, elektrik, gıda ve ilaç sıkıntısının artması durumunda binlerce kişinin hayatının tehlikede olduğu uyarısında bulundu.

Birleşmiş Milletler (BM), Gazze'de


BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Yardımlar Koordinatörü Martin Griffiths, sosyal medya platformları üzerinden önemli bir uyarıda bulundu.

BM: Gazze’de Su, Elektrik, Gıda ve İlaç Sorunu Binlerce Kişinin Hayatını Tehdit Ediyor

Griffiths, “Gazze üzerinde ölümün hayaleti dolaşıyor” ifadelerini kullandı. Ayrıca, “Eğer su, elektrik, gıda ve ilaç temini konusundaki sorunlar çözülmezse, binlerce kişi hayatını kaybedebilir.” şeklinde ciddi bir uyarıda bulundu.

Aynı dönemde, ABD Başkanı Joe Biden da Filistin odaklı bir mesaj paylaştı. Biden, şimdiye kadar katı İsrail yanlısı tutumuyla bilinirken, “Filistinlilerin çoğunun Hamas’ın korkunç saldırılarıyla bir ilgisi olmadığını unutmamalıyız. Filistinliler, bu grup yüzünden acı çekiyorlar.” açıklamasında bulundu.

Biden’ın bu mesajı bazı kullanıcılar tarafından “Yeni bir politika mı benimseniyor?” şeklinde yorumlandı ve bu konu sosyal medyada gündem oldu.