Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Büyükşehir’den Balıklıgöl’de Tasavvuf Gecesi

İslam Dünyası Turizm Başkenti seçilen Şanlıurfa’da kültürel ve sosyal faaliyetlerin yanı sıra tasavvuf dinletileri ve konserler düzenleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yerli ve yabancı misafirlere Tarihi Balıklıgöl’de maneviyatı yüksek bir gece yaşattı.

İslam Dünyası Turizm Başkenti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kent genelinde ve ilçelerde kültürel ve sanatsal faaliyetlerini sürdürerek vatandaşları çeşitli konser, söyleşi ve kişisel gelişime katkı sağlayacak programlarla buluşturmaya devam ediyor.

 

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak mekânı olan Dünyanın ”En büyük doğal akvaryumu” konumundaki Halil-ür Rahman (Balıklıgöl), muhteşem bir ilahi dinletisine ev sahipliği yaptı.

 

Grup Mevlana’nın sahne aldığı ile Tasavvuf Gecesinde tarihi Balıklıgöl Platosunda bulunan amfide ilahi dinletisini yüzlerce vatandaş dinledi. Gündüzü ayrı gecesi ayrı bir görsel şölen sunan Balıklıgöl’de gerçekleştirilen tasavvuf gecesine eşlik eden semazenlerin gösterisi dinletiye ayrı bir tat kattı.

 

Etkinliği izlemeye gelen vatandaşlar cep telefonlarıyla Grup Mevlana’nın seslendirdiği birbirinden düzel ilahileri cep telefonlarıyla kaydederek anı ölümsüzleştirdi. Kum sanatı gösterisinin de yer aldığı etkinlik yaklaşık 2 saat sürdü.

 

Tasavvuf Gecesinde Eğitimci Yazar Sinan Yağmur da “Yunus Emre Diliyle Gönüller Yapmak” konusunda söyleşi ve şiir dinletisi gerçekleştirdi. Gecenin sonunda Kültür ve Turizm Daire Başkanı Niyazi Kocadağ Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül adına sanatçılara plaketlerini sundu.