Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çengelli iğne yuttu! Ambulans helikopterle Urfa’ya sevk edildi!

Şırnak’ta çengelli iğne yutan 5 aylık Mehmet bebek, Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Şırnak’ta çengelli iğne yutan

Şırnak’ta 5 aylık Mehmet bebek, çengelli iğneyi yuttu. Ebeveynlerinin fark etmesi üzerine küçük bebek Şırnak’ta tedavi altına alındı. Ancak burada müdahale edilemeyeceği anlaşılınca küçük Mehmet ambulans helikopterle Şanlıurfa’ya nakledildi. Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi sevk edilen küçük bebek Çocuk Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Emin Balcıoğlu tarafından ameliyata alındı. Söz konusu iğne başarılı bir operasyonla alınırken, bebeğin babası emeği geçenlere teşekkür etti.

Bebeğe ve ailesine geçmiş olsun dileklerini ileten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, söz konusu o anları sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Koca paylaşımında,

“5 aylık Mehmet bebek, yuttuğu çengelli iğnenin soluk borusuna kadar ilerlemesi üzerine Ambulans Helikopterle Şırnak’tan Şanlıurfa’ya nakledildi. Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan bronskopi işlemi ile cisim soluk borusundan alındı. Bebeğe ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.