Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhuriyet Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatırılacak? İşte o detaylar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında emekli ikramiyesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı özelinde bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin TL ikramiye verileceğini açıkladı. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı


Türkiye genelinde milyonlarca emekli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle verilecek olan 5 bin TL’lik emekli ikramiyesinin ne zaman yatırılacağını merak ediyor. İşte bu konuda merak edilen tüm detaylar:

Emekli İkramiyesi Ne Zaman Yatırılacak?

Emeklilere verilecek olan 5 bin TL’lik ikramiyenin, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmasının ardından tarihleri merak edilmeye başlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bu konuda açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, “5 bin liralık tek seferlik ödeme, çalışmayan emekliler için geçerli olacak. Kasım ayının ilk yarısında bu ödemeyi yapacağız.” dedi. Dolayısıyla emekli ikramiyelerinin 15 Kasım tarihine kadar ödenmesi bekleniyor.

Emekli İkramiyesi Şartları Nelerdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ikramiye düzenlemesine göre, emekli olan SSK, Bağkur ve memur emeklileri bu ödemeden faydalanabilecekler. Ancak emekli olduktan sonra tekrar çalışmaya başlayanlar bu ikramiyeden yararlanamayacaklar. Yani, emekli olup halen çalışmaya devam eden kişiler bu ödeme kapsamında değil. Özetle, emeklilik sonrası iş hayatına devam etmeyen SSK, Bağkur ve memur emeklileri 5 bin TL’lik ikramiyeden yararlanabilecekler.

EYT’liler İkramiye Alabilecek mi?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) da bu düzenlemeden faydalanabilecekler. Yani, EYT kapsamında bekleyenler de 5 bin TL’lik emekli ikramiyesini almaya hak kazanacaklar.