Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dışişleri Bakanı Fidan: Masum sivilleri hedef alan saldırıları kınıyoruz

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri Ortak Basın Toplantısında konuştu.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan


Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri, bugün bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. İki bakan, düzenledikleri ortak basın toplantısında Filistin’deki son gelişmeleri ve bölgedeki insani durumu ele aldılar.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Filistin’deki masum sivilleri hedef alan saldırıları ve sivil can kayıplarını kınadıklarını açıkça belirtti. Fidan, ” İsrail’i uluslararası hukuka ve insani değerlere bağlı kalmaya davet ettiğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum.” dedi. Ayrıca, Türkiye’nin Gazze’ye yönelik yardımlarının devam edeceğini belirtti. Fidan, Gazze’den tahliyelerin başarıyla devam ettiğini ve içeride yaklaşık 300 civarında çifte uyruklu Türk vatandaşı bulunduğunu belirterek, 30’unun tahliyesinin gerçekleştirildiğini açıkladı. Ayrıca, İsrail’in barışın sağlanmasında sadece Arap ülkeleriyle değil, esas itibariyle Filistinlilerle anlaşması gerektiğine vurgu yaptı.

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ise Türkiye ile insani krizin etkileriyle mücadele etmek ve Filistinlilerin meşru haklarını elde etmeye çalışmak için ortak bir vizyon paylaştıklarını ifade etti. Ayrıca, İsrail-Filistin çatışmasının askeri operasyonlara doğru ilerlemesinin temel nedeninin Filistin halkının meşru haklarının yeterince karşılanamaması olduğunu vurguladı.

Her iki bakan da Filistin’deki insani krizin sona erdirilmesi ve bölgedeki barışın sağlanması için uluslararası işbirliğine olan inançlarını dile getirdi.