Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emine Şenyaşar, Ankara’daki nöbetine ara verdi!

Ankara’da adalet nöbetini sürdüren Emine Şenyaşar, ameliyatı nedeniyle eylemine ara verdi.

Ankara’da adalet nöbetini sürdüren

Şanlıurfa Adliyesi önünde 846 gün ‘daha adil bir yargılama’ için oturma eylemi yapan Emine Şenyaşar, daha sonra bu eylemini Ankara’da Adalet Bakanlığı’nın önüne taşıdı. 49 gündür Adalet Bakanlığı önünde oturma eylemi yapan Emin Şenyaşar ameliyat nedeniyle eylemine ara verdi.

2018 yılında AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın akraba ve korumaları ile Şenyaşar Ailesine mensup bireyler arasında, önce Şenyaşar Ailesi ait işyerinde başlayan ve daha sonra Suruç Devlet Hastanesi’nde devam eden olaylarda, Şenyaşar Ailesinden 3, Yıldız Ailesinden ise 1 kişi hayatını kaybetmişti. Söz konusu olayla ilgili görülen davada adil bir yargılama olmadığını öne süren Emine Şenyaşar, Şanlıurfa Adliyesi önünde oturma eylemi yapmıştı.

DURUŞMA 6 EKİM’DE GÖRÜLECEK

6 Ekim’de görülecek davanın seyrine göre Şenyaşar Ailesinin eylemine devam edip etmeyeceği netleşecek. Ailenin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Ankara’da Adalet Mücadelemize 49. günde, annenin ameliyatından dolayı ara veriyoruz. 6 Ekimde görülecek duruşmada adalet sağlanmadığı taktirde, duyarlı kamuoyuna çağrı yaparak daha güçlü bir şekilde mücadelemizi hem mecliste hem de bakanlığın önünde sürdüreceğiz” ifadelerine yer verildi.