Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Türkiye geneli eş zamanlı denetim!

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde yapılan eş zamanlı denetimlerde binlerce personel sahaya indi. 13 bin 948 okul servisi denetlenirken, çeşitli suçlardan aranan 113 şahıs yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde, mevcut huzur ve güven ortamının devamını sağlamak, çocuk ve gençleri her türlü suçtan uzak tutmak ve korumak, öğrencilerin eğitim ve öğretimlerini daha güvenli ortamlarda sürdürmelerini sağlamak, umuma açık işyerlerini denetlemek, çocukların dilendirilmesini önlemek, aranan şahısları yakalamak ve suç unsurlarını ele geçirmek amacıyla ülke genelinde eş zamanlı olarak okul ve öğrenci yurtlarının yakın çevrelerinde ve umuma açık işyerlerinde uygulama yapıldı.

 

OKUL SERVİS ARAÇLARI VE PERSONELİ DENETLENDİ

Ülke genelinde eş zamanlı olarak 5 bin 865 karma ekip, 16 bin 326 personelin katılımı ile yapılan tüm uygulamalarda; 13 bin 948 okul servis aracı denetlendi.

160 adet “Okul Servis Araçları Yönetmeliğine Uymamak”, 173 adet “ Araç Muayenesi Yaptırmamak”, 22 adet “Fazla Yolcu Taşımak”, 32 adet “Emniyet Kemeri Takmamak” ihlalleri başta olmak üzere diğer ihlallerle birlikte toplam 938 araç ve sürücüsüne idari para cezası uygulandı ayrıca eksikliği tespit edilen 97 okul servis aracı trafikten men edildi.

13 bin 717 okul çevresi başta olmak üzere ülke genelinde bulunan 14 bin 556 umuma açık yer (kahvehaneler, kıraathaneler, kafeler, internet ve oyun salonları, iddia ve ganyan bayileri, içkili yerler vb.), park ve bahçeler, metruk binalar, çakmak gazı ile tiner gibi uçucu madde, alkol ve özellikle açık/paket olarak tütün mamülleri satışı yapılan yerler gün boyunca denetlendi.

 

113 ŞAHIS YAKALANDI

2 yağma, 1 cinsel suçlar, 5 uyuşturucu suçları, 11 yaralama, 10 hırsızlık, 7 dolandırıcılık, 6 tehdit, 3 hakaret, 39 yoklama kaçağı-bakaya ve 29 diğer suçlardan olmak üzere toplam 113 aranan şahıs yakalandı. Söz konusu denetimlerde 6 kayıp çocuk bulundu.

 

2 adet kesici delici alet, 1 adet kurusıkı tabanca, 313 kg. kıyılmış tütün, 380 bin adet dolu, 350 bin adet boş makaron ele geçirildi.