Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Enflasyon ne zaman düşmeye başlayacak? Bakan Şimşek tarih verdi!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, enflasyonun düşeceği tarihi açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı

Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK) enflasyon rakamlarını bugün açıkladı. Sosyal medya hesabından söz konusu rakamları değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, enflasyonun düşeceği tarihi de açıkladı.

Temel amaçlarının orta vadede enflasyonu kalıcı olarak tek hanelere indirmek olduğun vurgulayan Bakan Şimşek, “Mali tedbirler, döviz kuru gelişmeleri ve ücret artışlarının etkisiyle enflasyon Temmuz’da yıllık yüzde 47,8 ile piyasa beklentileriyle uyumlu gerçekleşti. Dezenflasyon ile fiyat istikrarının hedeflendiği bir geçiş sürecindeyiz. Para politikası duruşunun olumlu etkisiyle 2024 yılı ortasından itibaren yıllık enflasyon düşmeye başlayacak. Dezenflasyon sürecini mali disiplinle destekleyeceğiz. Politikalarımızın temel amacı orta vadede enflasyonu kalıcı olarak tek hanelere indirmektir.

Bu çerçevede sevgili vatandaşlarımızdan özellikle bir istirhamım var; uygulama ve politikalarımıza ilişkin lütfen benden duymadığınız hiçbir habere ve dolaşıma sokulan hiçbir dedikoduya itibar etmeyiniz” ifadelerini kullandı.