Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erdoğan’da Kabine sonrası önemli açıklamalar!

Kabine Toplantısı’nın ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üniversite öğrencilerine 10 GB internet ve cep telefonu desteğine ilişkin detayların bir sonraki Kabine Toplantısı’nda ele alınacağını belirtti. Erdoğan, “Evlenecek gençlerimize uygun fiyatlı kredi gündemimizde.” dedi.

Kabine Toplantısı'nın ardından konuşan

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Kabine Toplantısı sona erdi.

Toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ağustos ayı verileri ile birlikte yıllık enflasyonun yüzde 58’e yükselmesi hayat pahalılığı ile mücadeleyi daha sıkı yapmamız gerektiğini gösteriyor. Şüphesiz bu uzun bir süreç ancak enflasyonu dize getireceğimize inanıyoruz.” dedi. 

Ekonomide 3 yıllık yol haritası yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. Orta Vadeli Program’da temel hedefin tek haneli enflasyon olması bekleniyor.

ÖĞRENCİLERE VERGİSİZ TELEFON VE 10 GB İNTERNET

Erdoğan, “Üniversite öğrencilerine 10 GB internet ve cep telefonu desteğine ilişkin detayların bir sonraki Kabine Toplantısı’nda ele alınacak” dedi.

EVLENECEK ÇİFTLERE KREDİ

Erdoğan, “Evlenecek gençlerimize uygun fiyatlı kredi gündemimizde. 2024 Mart’ta ödenecek 2023 buğday, arpa, yulaf, çavdar tritikale, çeltik üreticilerinin mazot, gübre desteklerini ekimden itibaren hesaplarına tanımlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Urfa Pusula