Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eski Urfa Valisi Belediye Başkan adaylığını açıkladı!

Şanlıurfa’nın eski Valisi Güngör Azim Tuna, Sinop Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Şanlıurfa’nın eski Valisi Güngör


31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere yaklaşırken, AK Parti için ilk aday adaylığı açıklaması geldi. Şanlıurfa, Eskişehir ve Çanakkale gibi illerde valilik yapan Merkez Valisi Güngör Azim Tuna, düzenlediği basın toplantısı ile ” Sinop Belediye Başkanlığına aday adayı” olduğunu açıkladı.

“EN ÖNEMLİSİ SİYASETTİR”

Sinop Öğretmenevinde düzenlenen basın toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulunan Tuna,

“Ülkeye topluma hizmet etmenin farklı yolları vardır, ama en başta geleni ve en önemlisi siyasettir. Medeniyet düşünürümüz Farabi, erdemli şehirlerin ancak erdemli siyasetçiler eliyle inşa edilebileceğini söyler. Günümüz Türkiyesinde belediye başkanlığı valilik kadar kıymetlidir ve erdemli siyasetçilerin elinde bir beldenin maddi ve manevi kalkınmasının garantisidir” dedi.

AK PARTİ’DEN ADAY OLMAYA TALİBİZ

Sinop Belediye Başkanlığına AK Parti’den aday adayı olacağını açıklayan Tuna, neden AK Parti’den aday olmak istediğini şu şekilde sıraladı:

“AK Parti, liderinin yerel yönetimlerde sağladığı başarı ile doğmuştur. Yerel yönetimlerde AK Parti müktesebatı ve uygulamalarının bir yaklaşımı ve bir çerçevesi vardır. Katılımcılık, şeffaflık ve şehrin belediye kurumunun müktesebatına saygı duymak, şehrin kaynaklarını zenginliğe dönüştürmek ve zenginliği tabana yaymak.”