Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fatih Portakal’dan Çetiner’e destek:  Şu kadın kadar cesaretinizin olduğunu düşünmüyorum!

Gazeteci Fatih Portakal, ismi cinsel istismar soruşturmasında geçen Asım Sultanoğlu’nun Şanlıurfa’ya milli eğitim müdürü olarak atanmasına yönelik bir aydır eylem yapan Aktivist Emine Gizem Çetiner’e destek verdi.

Gazeteci Fatih Portakal, ismi

Karaman’da görev yaptığı dönemde Ensar Vakfı’na ait yurtta 45 çocuğun cinsel istismara uğradığı olayla ilgili hakkında soruşturma açılan Asım Sultanoğlu’nun Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmasına yönelik tepkiler sürüyor.

Sultanoğlu’nun kente gelmesinin ardından bir aydır müdürlüğün önüne gelerek adalet nöbetini başlatan Aktivist Emine Gizem Çetiner’e bir kez daha Gazeteci Fatih Portakal’dan destek geldi.

Geçtiğimiz günlerde de Çetiner’in başlattığı eylemi gündeme getiren Portakal, bu kez sosyal medya hesabından destek verdi.

 

 

MUHALEFETİ ELEŞTİRDİ

Muhalefeti, Çetiner’e destek vermemekle eleştiren Portakal, yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

“Bu kadını tanımanızı istiyorum. Adı Emine Gizem Çetiner.

@gizeminecetiner

Yeni atanan Şanlıurfa il milli eğitim müdürü Asım Sultanoğlu’nu 30 gündür protesto ediyor. Neden mi?

Asım Sultanoğlu öyle güven duyulabilecek bir eğitimci profili çizmiyor. Hakkında geçmişte soruşturma açılan biri. Bilmiyorum hatırlar mısınız? 2016’da Ensar vakfında kalan 45 erkek çocuk “dindarım” diye geçinen dinbaz sapıklar tarafından istismara uğramıştı. Bu kişi soruşturma açılan devletin yetkililerinden biriydi. . Emine hanım kentinden gönderilmesi için her gün il milli eğitim binası önünde bu kişiyi protesto ediyor. Başta polis mobingiyle baş etmeye çalışıyor, destek için gelenlerin çoğu bir daha gelmiyor, çünkü dediği: “polis videoya alıyor, yani fişliyor.” O yılmadan inatla protestosunu sürdürüyor. Muhalefetten bir Allah’ın kulu destek için gitmez mi? Bu kadın, tek başına nereye kadar bu protestoyu sürdürebilir? Yazık bir de “muhalefetim” diye ortalıklarda dolaşıyorsunuz. Şu kadın kadar cesaretinizin olduğunu düşünmüyorum.”