Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Harran Üniversitesi Rektörü Güllüoğlu’ndan İsrail’e tepki

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof.


Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu tarafından yapılan açıklamada, “ İsrail’in yarım asrı aşan bir süredir Filistin toprakları üzerinde devam eden sistematik işgaline ve insan haklarını hiçe sayan eylemlerine son günlerde eklenen acımasız halkaları ibretle izlemekteyiz. Dark bir kıyı şeridine sıkıştırılmış iki milyonu aşkın insanın temel insan hakları göz ardı edilerek kitlesel bir kıyıma maruz bırakılmasını şiddetle kınıyoruz.

Gazze’deki insanların elektrik, su, gıda gibi kaynakları dahi kesilmek suretiyle açlığa, susuzluğa mahkûm bırakılmalarını; çocuk, kadın ve yaşlılar başta olmak üzere sivillerin hava, kara ve deniz vasıtalarıyla kesintisiz biçimde bombalanmalarını lanetliyoruz. İnsan hakları ve uluslararası hukukun ayaklar altına alındığı bu eylemlerin çözüme katkı sunmayacağı, aksine bölgede ve küresel düzeyde güvensizlik ve risk algısını artıracağı açıktır.

İsrail’i bu şiddet eylemlerini derhal terk etmeye, BM kararları ve ikili anlaşmalardan kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmeye çağırıyoruz. Bu vesileyle Gazze başta olmak üzere Filistin’de yaşamlarını yitiren tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Dün olduğu gibi bugün de Filistin halkının yanında olduğumuzu hatırlatmak istiyoruz. Başkenti Kudüs olan özgür ve bağımsız bir Filistin’in kurulması hususundaki uluslararası antlaşmaları destekliyor ve teyit ediyoruz.” denildi.