Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hızlı tren, uçak seferleri, Suruç yolu… Ne olacak bu sorunlar?

AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nu ziyaret ederek, hızlı tren, uçak seferleri ve Suruç kara yolu gibi konuları görüştü.

AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri,

AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Cevahir Asuman Yazmacı, İbrahim Eyyüpoğlu, Abdurrahim Dusak ve Faruk Pınarbaşı; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette kentin önemli problemlerinden olan hızlı tren, uçak seferleri ve sık sık kazaların yaşandığı Suruç kara yolu gündeme geldi.

Ziyaretle ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaşım yapan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, şunları dile getirdi:

“Kadim tarihe sahip, Peygamberler şehri Şanlıurfamızın ulaşımda da daha ileri noktalara gelmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu’nu ziyaret ettik. Şehrimizle ilgili projeleri anlattığımız görüşmede Sayın Bakanımıza taleplerimizi ilettik.

Şanlıurfa-Gaziantep hızlı tren hattı projesinin hayata geçirilmesi, uçak sefer sayılarının artırılması, Şanlıurfa-Karaköprü-Balıkayağı Kavşağı projesine hız kazandırılması, Nizip Şanlıurfa yolunun duble yola çevrilmesi ve yeni bir köprü inşa edilmesi önemli gündem konularımız arasında yer aldı.

Sayın Bakanımıza ayrıca, OSB’lerdeki yol ve kavşak durumları, Viranşehir, Siverek ve Hilvan ilçelerinin çevre yoluna kavuşturulması, kentte ulaşımda önemli olan şehirlerarası kavşaklarda düzenlemelerin yapılması, Siverek-Viranşehir yolunun, Eyyübiye-Yardımcı yolunun ve Şanlıurfa-Akçakale yolunun yenilenmesi ve yapım aşamalarının ivedilikle tamamlanması gerektiğini anlattık.

Bizleri büyük bir samimiyetle dinleyen Sayın Bakanımız @a_uraloglu’a misafirperverliği için teşekkür ederiz.”