Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HRÜ’nün Burs Projesi Avrupa Birliği tarafından onaylandı!

Avrupa Birliği tarafından fon sağlanan ‘Yükseköğretim Öğrencileri için Avrupa Birliği Bursları’ projesinin tanıtımı yapıldı.  

Avrupa Birliği tarafından fon

Harran Üniversitesi (HRÜ) eş yürütücülüğünü yaptığı projede, Ankara Hacı Bayram Veli, Çukurova, Gaziantep, Hatay Mustafa Kemal, İskenderun Teknik, Kahramanmaraş Sütçü İmam, Kilis 7 Aralık, Mardin Artuklu ve Mersin Üniversiteleri yer alıyor.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde gerçekleştirilen tanıtım etkinliğine; Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, AB Türkiye Delegasyonu İnsani ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı Laurent Guirkinger, büyükelçiler, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, paydaş üniversitelerin rektörleri, kamu kurum ve kuruluş ile sivil toplum temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Proje Eş Yürütücüsü ve Harran Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Rejhan Rahman’ın da katılım sağladığı programda, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci Bostancı projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu’na ve diğer proje paydaşlarına teşekkür ederek plaket takdim edildi. 

Proje ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yanı sıra uluslararası ve geçici koruma statüsü altındaki öğrencilerin yükseköğretime erişimini arttırarak kendi kendilerine yetebilmeleri için gerekli becerilere sahip olmalarını sağlamak ve bu sayede Türkiye’nin ekonomik büyümesine ve kalkınmasına katkıda bulunmak amaçlanıyor.

Yükseköğretim Öğrencileri için Avrupa Birliği Bursları projesi kapsamında mühendislik, iktisadi ve idari bilimler, işletme, tasarım ve mimarlık, fen, edebiyat, eğitim, hukuk, dil, eczacılık, diş hekimliği, tıp ve iletişim fakülteleri öğrenciler ile bu fakültelerle ilişkili alanlarda eğitim gören öğrenciler burstan yararlanabilecek.

Urfa Pusula