Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kaymakam peşine düştü! Şanlıurfa’daki kadın 43 yıl sonra kimliğine kavuştu!

Hilvan ilçesinde kimliği olmadığı için vatandaşlık hizmetlerinden yararlanamayan 43 yaşındaki kadın, Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan’ın girişimleriyle kimliğine kavuştu.

Hilvan ilçesinde kimliği olmadığı

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde 43 yıldır kimliği olmadığı için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sağlanan imkan ve hizmetlerden yararlanamayan Ş.K. isimli kadın, Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan’ın girişimleriyle kimliğine kavuştu.

 

Mevsimlik tarım işçisi olarak çalıştığı için şu ana kadarki kimlik talebinin karşılanmadığı öne sürülen kadınla ilgili Miahaber’deki habere göre, Hilvan Kaymakamı Doğan, Ş.K.’nin kimliğinin çıkarılması için kendisi bizzat devreye girdi. Kaymakam Doğan, Ş.K.’yi önce Hilvan İlçe Nüfus Müdürlüğüne gönderdi.

 

Ancak burada Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmadığı ortaya çıkan Ş.K. için bu kez DNA testi istendi. DNA testi ve diğer işlerinin ardından bu kez bakanlıktan onay süreci beklendi.

Bakanlık talebinin hızlı karşılanması için yine devreye Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan devreye girdi. Bakanlık onayının ardından kendisine geçici kimlik kartı verilen Ş.K. kendisine yardımcı olan Hilvan Kaymakamı ve Hilvan Nüfus İlçe Müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti.