Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kılıçdaroğlu Urfa’da sorunları sıraladı! Belediyeyi isteyip seçim vaatlerini açıkladı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa’da Yerel Yönetimler Güneydoğu Anadolu Çalıştayı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Derslik için söz veriyorum, Büyükşehir Belediye Başkanlığını bize vereceksiniz, en geç 1 yıl içinde 5 bin dersliği Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edeceğiz.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  Şanlıurfa’da düzenlenen çalıştayda konuştu. 

Yerel yönetimlerle ilgili çalışmaların önemine vurgu yapan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu olmadığını, bütün sorunların çözümünde ahlaki temelin esas alınması gerektiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa’da Yerel Yönetimler Güneydoğu Anadolu Çalıştayı’nda, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kadim bir kentteyiz. Dünyanın en güzel kentlerinden birisindeyiz. Şanlıurfa’dayız. Peygamberler diyarındayız. Adaletin ne olduğunu, ahlakın ne olduğunu, erdemin ne olduğunu, faziletin ne olduğunu bilmesi gereken ve bilen bir kentteyiz. Yerel yönetimlerle ilgili ilk çalışmayı burada başlatmamızın da bir nedeni var. Siyasette ahlakı burada anlatacağız. Kadim bir kentteyiz çünkü biz. Peygamberler kentindeyiz biz. Sevginin, dostluğun, hasretin giderildiği bir kentteyiz biz. O nedenle Şanlıurfa, sadece bizim açımızdan, Türkiye açısından değil, dünya açısından da dünya siyaset tarihi açısından da dünyanın kültürel yapısı açısından da çok önemli ve kadim bir kenttir. 12 bin yıl, Göbeklitepe ile beraber insanlık tarihi 12 bin yıl geriye gitti. Yani 12 bin yıl öncesini de biz Şanlıurfa’da öğrenmiş olduk. Dolayısıyla Şanlıurfa’nın dünya tarihinde de insanlık tarihinde de değerli bir yeri vardır.”

1 YILDA 5 BİN DERSLİK SÖZÜ 

Şanlıurfa’nın eğitimdeki sıkıntılarına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa’da Yerel Yönetimler Güneydoğu Anadolu Çalıştayı’nda, yaptığı açıklamada; “Burada söz veriyorum, elektrik için söz verdik, bedava vereceğiz; derslik için de söz veriyorum, Büyükşehir Belediye Başkanlığını bize vereceksiniz, en geç 1 yıl içinde 5 bin dersliği Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edeceğiz. Ya okul yapmak çok pahalı bir şey değil. Bakın Elazığ Depremi’nden sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Elazığ’a bölgenin en modern okulunu yapıyor, yapıyoruz. Bize izin versinler. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz, Tekirdağ’ın bütün ilçelerine okul yaptı. Okul yapalım diyoruz izin vermiyorlar. Eğer Şanlıurfalı kardeşim evladının, oğlunun, kızının iyi bir eğitim almasını, iyi bir okula göndermek istiyorsa ve huzur içinde göndermek istiyorsa okul öncesi eğitimlerin kreşlerin en az 100 tane olmasını istiyorsa CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanı adayına oy verecek, beraber takip edeceğiz.” dedi.

‘SU AKIYOR SİZ BAKIYORSUNUZ’

Çiftçilerin yaşadığı su ve elektrik sıkıntısına da değinen Kılıçdaroğlu; “Topraklar var. Mardin Ovasını da Harran Ovasını da bilirim. GAP var. Dünyanın en büyük barajlarından birisi. Kaç yıl geçti, GAP İdaresi bile kuruldu. Özel yatırımlar yapılacaktı, bütçesine kimse müdahale etmeyecekti, özel yatırımlar yapılacaktı. Nasıl oluyor da hala en iptidai sulama şekilleri oluyor ve nasıl oluyor da çiftçi kuyu kazıp o kuyudan elektrikle su çıkarabilir miyim arayışı içinde oluyor? Her vatandaşım elini vicdanına koyarak dinlesin bunu. Su akıyor siz bakıyorsunuz. Çiftçiye suyu vermiyorsunuz. Bir bela var DEDAŞ diye. Efendim çiftçi kuyudan suyu çekti, tarlayı sulayacak, bana binlerce lira elektrik parası vereceksin… Ya adam daha ürününü satmadı, nereden verecek. Adamın birikimi olsa bankada tutacak. Kaç kişi bu sorunu dinledi? Bizim CHP milletvekilleri, kırsalda çalışan, alın teri döken insanlar şikayet ettikleri zaman hemen onların yanına gittiler. Onların dertlerini dinlediler.” ifadelerini kullandı.

Esma Albayrak- Urfa Pusula