Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meteoroloji tarih vererek uyardı: Urfa kavrulacak!

MGM’den yapılan uyarıya göre hava sıcaklığı batı bölgelerde azalacakken, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ise hissedilir derecede artacak.

MGM’den yapılan uyarıya göre

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) hava durumuyla ilgili uyarıda bulundu.

Buna göre hava sıcaklıkları bu hafta başından itibaren iç ve batı bölgelerde azalarak mevsim normalleri civarına ve yer yer altına düşecek. İç Anadolu’nun doğusu ile doğu ve güneydoğu bölgelerinde ise hava sıcaklıkları artarak mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde seyredecek.

Öte yandan MGM’den yapılan açıklamada, “ Sıcak havanın etkili olduğu bölgelerimizde kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” ifadeleri kullandı.

URFA’DA HAVA KAÇ DERECE OLACAK?

Bazı iller için beklenen hava sıcaklıklarını da açıklayan MGM, Şanlıurfa’da havanın 38 ile 44 derece arasında seyredeceğini açıkladı.

MGM’den hava durumuna ilişkin yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Hava Sıcaklıkları Batı Bölgelerde Azalacak, Doğu ve Güneydoğu’da Hissedilir Derecede Artacak!

Hava sıcaklıklarının bu hafta başından itibaren iç ve batı bölgelerde azalarak mevsim normalleri civarına ve yer yer altına düşeceği, ancak İç Anadolu’nun doğusu ile doğu ve güneydoğu bölgelerde artarak mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Önümüzdeki günlerde bazı illerimizde beklenen hava sıcaklıkları (°C);

Ankara: 30-37

İstanbul: 28-30

İzmir: 31-35

Kahramanmaraş: 35-40

Kayseri: 35-38

Sivas: 37-39

Gümüşhane: 38-41

Bayburt: 35-37

Elazığ: 37-42

Diyarbakır: 41-44

Adıyaman: 39-43 Şanlıurfa 38-44

Batman: 42-45

Şırnak: 38-40

Sıcak havanın etkili olduğu bölgelerimizde kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir”