Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MGM’den korkutan uyarı: Şanlıurfa tam 1 hafta kavrulacak!

Türkiye genelinde sıcaklık rekorları kırılırken, MGM, yeni bir uyarıda bulundu. Buna göre doğu ve güneydoğu kesimlerinde sıcak hava dalgası etkili olacakken, Şanlıurfa’da da havanın kaç derece aralığında olacağı açıklandı.

Türkiye genelinde sıcaklık rekorları

Sıcaklık rekorlarının kırıldığı Türkiye’de Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) yeni bir uyarıda bulundu.

MGM’den yapılan açıklamaya göre; ülkedeki sıcak hava dalgasının 13 Ağustos Pazar gününden itibaren etkisini artıracak. Öte yandan sıcak hava dalgasının diğer bölgelerde de etkili olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu ve Gündeydoğu Anadolu’da önümüzdeki hafta boyunca mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Söz konusu sıcak hava dalgasının 20 Ağustos Pazar günü sona erecek.

ŞANLIURFA’DA KORKUTAN DERECELER

MGM’nin yayımladığı hava raporunda Şanlıurfa’da 13 Ağustos ile 14 Ağustos tarihleri arasında hava sıcaklıklarının 41 ile 44 derece arasında olacağı tahmin edildi.

MGM’den konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:

“Halen ülkemizin doğu ve güneydoğu kesimlerindeki sıcak hava dalgasının 13.08. 2023 Pazar gününden itibaren etkisini arttırarak, diğer bölgelerimizde de etkili olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının iç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da önümüzdeki hafta boyunca mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.”