Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milletvekili Önen: Dünya teknolojisi Eyyübiye’ye getirilmiş!

Eyyübiye Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Mehmet Kuş’tan ilçedeki hizmetler hakkında görüş alışverişinde bulunan Şanlıurfa Milletvekili Abdülkadir Emin Önen, açılışa hazırlanan Süleymanşah Gençlik Merkezi ile dünyadaki teknolojilerin Eyyübiye’ye getirilmiş olduğunu söyledi.

Bu haberin fotoğrafı yok

Eyyübiye Belediyesi’ni ziyaret eden AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdülkadir Emin Önen, açılışa hazırlanan Süleymanşah Gençlik Merkezi ile dünyadaki teknolojilerin Eyyübiye’ye getirilmiş olduğunu ifade etti.

Başkanlık makamında Mehmet Kuş tarafından ağırlanan Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen, Eyyübiye’de tamamlanan, devam eden ve planlanan projeler hakkında bilgi alarak, istişarelerde bulundu. Daha sonra yapımı tamamlanan Süleymanşah Gençlik Merkezi’ne geçen Milletvekili Önen ve Başkan Kuş, burada da Eyyübiye Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Tarkan Öztekin’den merkezin son durumu hakkında bilgi alarak, yapılan çalışmaları incelediler.

ÖNEN: GÜNLE 2 BİN YAVRUMUZ BURAYA GELECEK

Süleymanşah Gençlik Merkezi’nin teknik, teknoloji ve altyapı anlamında fevkalade olduğunu, dünyada ne teknoloji varsa hepsinin şu anda Eyyübiye’de olduğunu ifade eden Milletvekili Önen, “Şu anda burada 3D yazılım tasarımları, kodlama, zekâ oyunları, drone atölyeleri ve buna benzer teknolojiyle desteklenen, yazılım mühendisliğiyle ilgili eğitimlerin verileceği, çocuklarımızın gelip ders çalışabilecekleri, vakitlerini huzurlu ve güvenli ortamda geçirebilecekleri bir merkez oluşturulmuş. Hamdolsun, böyle bir yeri hayata geçirebilmek bizlere nasip oldu. Başta Mehmet Kuş başkanımızın çok büyük emekleri var. Kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Eyyübiye’nin, Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip olduğunu anımsatan Milletvekili Önen, “Gençlerimize ne kadar buna benzer yer kazandırırsak, bizim için o kadar kârdır. Günde 2 bin yavrumuzun buraya gelip bu eğitimleri alıp, huzurlu ve güvenli şekilde ailelerine dönebilecekleri bir merkez. İnşallah memleketimize, Şanlıurfa’mıza, Eyyübiye’mize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

KUŞ: OKULLARIN AÇILMASIYLA HİZMETE SUNACAĞIZ

Süleymanşah Gençlik Merkezi’nin yapımını ve tefrişatını tamamladıklarını belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ise, okulların açılmasıyla birlikte öğrencileri davet etmeye başlayacaklarını dile getirdi. Eğitim öğretim yılının başladığı ilk hafta Süleymanşah Gençlik Merkezi’nin açılışını gerçekleştireceklerini kaydeden Başkan Kuş, “Milletvekilimizle birlikte de gezdik. Eyyübiye’mize donanımlı bir gençlik merkezi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

Süleymanşah Gençlik Merkezi bünyesinde, gençlerin eğitimlerine destek olacak etüt merkezleri, bilgisayar sınıfları, robotik kodlama, drone eğitimleri, zekâ oyunları sınıfı, 3D tasarım ve yazıcı eğitimi, uzay gözlemevi gibi onlarca teknolojik ayrıntı yer alıyor.