Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

OSB ile ilgili kritik toplantı!

Gerçekleşen OSB müteşebbis heyeti toplantısında OSB’ye su götürme projesi, OSB’nin genişletilmesi gibi konular masaya yatırıldı.

Gerçekleşen OSB müteşebbis heyeti

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) müteşebbis heyeti toplantısı gerçekleştirildi. Vali Hasan Şıldak başkanlığında polis evinde yapılan toplantıda gündem maddeleri değerlendirildi.

Toplantıda Şanlıurfa Valiliği himayelerinde Büyükşehir Belediyesine bağlı ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan OSB’ye su götürme projesinin ilerleme durumu değerlendirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından OSB’ye 450 hektar genişlemenin kesinleşmesi ile birlikte parselasyon ve altyapı çalışmalarına hız verilmesi ve tahsislere başlama sürecinin hızlandırılması hususu gündem maddeleri arasında görüşülürken toplantıda ayrıca OSB ile ilgili diğer iş ve işlemlerle birlikte sanayicilerin talepleri görüşülerek karara bağlandı. 

Organize Sanayi Bölgesinin 450 hektar genişleyecek olmasının memnuniyet verici olduğunun altını çizen Vali Şıldak, yatırımı ve yatırımcıyı sadece OSB yönetimi olarak değil şehrin tüm dinamikleriyle birlikte destekleyeceklerini ifade etti.

Toplantıya Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Yeliz Mercan, Haliliye Kaymakamı Serap Özmen Çetin, Müteşebbis Heyeti Başkan Vekili Muhiyettin Kelekçi, OSB Bölge Müdürü Osman Oktay ile Müteşebbis Heyeti Kurul Üyeleri katıldı.