Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özyavuz devreye girdi! Urfa’da husumetli aşiretler barıştırıldı!

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, aralarında husumet bulunan Analay ve Ay ailelerini bir araya getirerek barışmalarını sağladı.

Harran Belediye Başkanı Mahmut

Akçakale ilçesinde kısa bir süre önce Cumele aşiretine mensup Analay ve Hubeti aşiretine mensup Ay aileleri arasında gençlerin kavga etmesi sonucu bir husumet yaşanmıştı.

Sağduyunun birlikteliğini sağlamak ve olayın büyümesini engellemek için her iki aileyi Harran’a davet eden Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, barışa ev sahipliği yaptı.

Harran Cumhur odasında her iki aşiretin ve ailelerin mensupları bir araya geldi. Barış toplantısında konuşan Özyavuz;  “Analay ve Ay ailelerinin her bir ferdine barıştan yana tavır takındıkları için teşekkür ederim. Bu kutsal topraklarda yaşayanlar yıllardan bu yana sulhtan, barıştan yana olmuşlardır. Cenab-ı Allah’a hamd olsun ki bizlerde bu topraklarda barış elçiliğini sürdürmeye devam ediyoruz. Bugünde Cumele ve Hubeti aşiretlerinin kıymetli aileleri Analay ve Ay ailelerinin barışını sağladık. Barıştan yana olan barışın sağlanması için emek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu bölgenin insanları hep barıştan yana olmuştur. Sulh birlikteliği sağlayan en önemli etmendir.” İfadelerini kullandı.

Urfa Pusula