Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Parti’nin ismi değişti, genel başkanları ve yönetim kadrosu belli oldu

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) adını Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) olarak değiştirdi. Eş başkanlıklara da Tülay Hatimoğulları Oruç ve Tuncer Bakırhan seçildi.

Yeşiller ve Sol Gelecek


Partinin Ankara’daki Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen 4’üncü Olağan Büyük Kongresi’nde Divan Başkanlığı’na Yeşil Sol Parti Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş seçildi.

Yeşil Sol Parti Eş Genel Başkanı Çiğdem Kılıçgün Uçar, kongredeki konuşmada, bir miras devraldıklarını, bu mirasın Yeşil Sol Parti ile yürüyüşüne devam ettiğini, bugün de yeni parti ve parti yönetimi ile yoluna devam edeceğini söyledi.

Yeşil Sol Parti Eş Genel Başkanı İbrahim Akın da kongreye büyük engelleri aşarak geldiklerini belirterek, demokratik siyasete yönelik her türlü saldırı, gözaltı ve tutuklamayı kabul etmediklerini dile getirdi.

Akın, son zamanlarda Afrika, Orta Doğu, Kafkaslar ve dünyanın birçok yerinde sürdürülen vesayet savaşlarının, artık üçüncü paylaşım savaşına doğru gittiğini vurguladı.

‘Savaş çözüm değildir’

İsrail ile Filistin arasında yaşanan çatışmanın, Türkiye’yi de etkilemeye başladığına dikkati çeken Akın, “Bu savaşlar, Filistin’de birçok insanın katledilmesine sebep olmaktadır. Buradan sesleniyoruz; savaş çözüm değildir. Savaş kandır, çocukların ve kadınların katledilmesidir. Biz, Filistin halkının meşru mücadelesinin yanındayız. Her zaman yanında olduk, yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

İsmi değişti, liderleri belli oldu

Kongredeki tüzük değişikliğiyle Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin isminin, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) olarak değiştirilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Eş genel başkanlıklara ise Yeşil Sol Parti Adana Milletvekili Tulay Hatımoğulları Oruç ile Yeşil Sol Parti Siirt Milletvekili Tuncer Bakırhan seçildi.

Yaklaşık 800 delegenin oy kullandığı kongrede, eş genel başkanlar ile 80 asil ve 35 yedek üyeden oluşan Parti Meclisi ile Merkez Disiplin Kurulu ve Uzlaşma Kurulu üyeleri de belirlendi.

Yönetim kadrosu belli oldu

HEDEP’in 80 kişiden oluşan PM üyeleri:

Aysel Batyar Önsel, Bahattin Karaman, Hülya Kavuk, Öztürk Türkdoğan, Berdan Öztürk, İbrahim Akın, Perihan Pakize Sinemillioğlu, Berkat Kar, İdil Uğurlu, Recep Demirci, Beybün Aslan, İlknur Birol, Sami Evren, Beyza Zeyno Bayramoğlu, Kemal Bülbül, Selçuk Odabaşı, Burcugül Çubuk, Kerem Fırtına, Selda İlgöz Kocayiğit, Bülent Uyguner, Livan Orman, Sema Koç, Cabbar Leygara, Lütfü Kaya, Semiha Şahin, Canan Çalağan, Mahfuz Güleryüz, Semra Kıratlı, Canan Kebenç Özkan, Mediha Yüksel, Senem Eriş, Cemile Turhallı Balsak, Mehmed Ali Yavuz, Serhat Eren, Derya Arslan, Mehmet Bozgeyik, Servin Kararkoç, Diyadin Fırat, Mehmet Rüştü Tiryaki, Several Ballıkaya Çelik, Ebrü Günay, Mehmet Saltoğlu, Sevtap Akdağ Karahalı, Edanur İbrahimoğlu, Melis Emine Tantan, Sezai Temelli, Elif Bulut, Metin Kılıç, Sinem Seven, Emirali Türkmen, Muhammed Ayten, Şakire Şeyda Ataş, Ender İmrek, Murat Gökdağ, Tayip Temel, Evgil Türker, Murad Mıhçı, Tülay Korkutan, Fatma Çelik, Musa Piroğlu, Umut Vedat Açar, Fatma Koçyiğit Öner, Naciye İskender, Ümit Küçükbayatlılı, Funda Buyruk, Nevroz Şanlı, Ünal Yusufoğlu, Haci Erdemir, Nuray Özdoğan, Vedat Çınar Altan, Halime Bayram, Onur Hamzaoğlu, Vezir Coşkun Parlak, Hatice Betül Çelebi, Ömer Görünmek, Yüksel Mutlu, Hatice Doğan, Hülya Ateş, Özlem Gündüz, Özcan Teker.

Parti Meclisi yedek üyeleri:

Mehmet Resul Baykara, Sabuha Akdağ, Ali Bilen, Pirozhan Karali Güler, Sedat Şenoğlu, Sıtkı Güngör, Emin Orhan, Erkan Mete, Bayram Sarı, Nesrin Aslan, Fikret Melih Çolakoğulları, Durmuş Kılıç, İlhan Cüre, Seydos Daniş, Oğuzhan Azbay, Şakir Can, Ertürk Soysal, Hamdullah Kılıc, İhsan Seylan, Salih Tekin, Ahmet Altunay, Ömer Askara, Hasip Şan, Alaaddin Aydın, Mehmet Emin Özcan, Zeyyat Ceylan, Muhsin Aydoğdu, Rohat Gövercin, Volkan Bulut, Hatice Şeker, Selvi Kalır, Leyla Aygün, Deniz Yalçın, Arzu Fırat, Songül Tunçdemir.

Merkez Disiplin Kurulu Asil üyeleri:

Cumhur Ege, Garip Kandemir,  Zeynep Nilgün Salmaner, Emine Akyazılı, Hüseyin Gözen, Eylem Arzu Kayaoğlu, Tülay Kılınç.

Uzlaşma Kurulu Asil üyeleri:

Aylin Hacaloğlu, Ayşe Erdem, Nevzat Onuk, Ayşe Elif Ela Hasanoğlu, Mehmet Salih Yıldız.

Uzlaşma Kurulu yedek üyeleri:

Gülsen Ülker ve Süleyman Gündüz.