Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Polis Akademisi 6. Dönem PAEM Mülakat Sonuçları açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı, 6. Dönem PAEM (Sivil Kaynaklı) Lisans Mezunu (Sivil Kaynaklı) öğrenci alımı için yapılan mülakat sonuçlarını açıkladı. Söz konusu mülakat sonuçları, 9-11 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşen sınavın ardından www.pa.edu.tr internet adresi üzerinden e-Devlet girişi ile sorgulanabilir. Sonuçları öğrenmek isteyen adaylar T.C. kimlik numaraları ile sorgulama yapabilecekler.

Polis Akademisi Başkanlığı, 6.


PAEM mülakat sonuçlarının yanı sıra, fiziki yeterlilik sınavının sonuçları da açıklandı. Bu sınavda 70 puanın altında alan adaylar başarısız sayılacak.

Adayların polislik eğitimine başlayabilmesi için başarılı olmaları gerekmektedir. Ayrıca, fiziki yeterlilik sınavı sonuçlarına göre adayların durumu değerlendirilecektir.

Bu yılki mülakat sonuçlarının açıklanmasının ardından, başarılı olan adaylar Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde iki yıl süreli bir eğitime katılacaklar ve başarılı bir şekilde tamamladıklarında komiser yardımcısı olarak atanacaklar.

PAEM SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

2023 Yılı 6. Dönem PAEM (Sivil Kaynaklı) Lisans Mezunu Adayların Giriş Sınavı aşamalarına katılma hakkı kazanan adaylar için başvuru ücretleri ve hesap bilgileri Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi olan www.pa.edu.tr adresinden ilan edilecek.

Sınavlarda başarılı olan adaylar, Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde iki yıl süreli bir eğitim sürecine başlayacaklar ve bu süreci başarıyla tamamladıklarında komiser yardımcısı olarak atanacaklar. Alımlarla ilgili sınav takvimi ve diğer bilgilendirmeler de Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.