Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa için ihtiyaç vardı! Hizmet vermeye başladı!

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yanık ünitesi hizmet vermeye başladı.

Bu haberin fotoğrafı yok

6 yataklı yanık tedavi ünitesi hafif ve orta derece yanık hastalarının takip ve tedavisinin yapılacağı yanık tedavi ünitesi Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hizmet vermeye başladı.

YANIKLARA MÜDAHALE EDERKEN DİKKAT

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ersin Rasim Arslan, yeni açılan ünite hakkında bilgi verdi.

Arslan, “Ünitemiz poliklinik ve servis olarak iki kısımdan oluşmaktadır. Servisimiz altı yataklı olup hafif ve orta düzeydeki yanık hastalarının takip ve tedavisi yapılmaktadır. Polikliniğimiz hafta içi her gün mesai saatlerinde aktif olarak hastalarımıza hizmet vermektedir. Bölgemizde sıkça karşılaştığımız sorunlardan biri olan yanık sanılandan daha büyük problemler yaratabilmektedir. Tedavi için halkımız tarafından yanlış uygulamalar sıkça denenmektedir. Yumurta akı, ayakkabı boyası, tereyağı, diş macunu… Sağlık merkezlerine başvurmadan yapılan tedavi yöntemleri iyileşme ve yaranın seyri açısından daha büyük riskler oluşturmaktadır” ifadelerini kullandı.

HAFTA İÇİN HER GÜN POLİKLİNİK HİZMETİ VERİLECEK

Poliklinik hizmetinin hafta için her gün hizmet vereceğini aktaran Arslan, sözlerini şöyle tamamladı: “Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi olarak Temmuz ayından itibaren aktifleştirdiğimiz yanık ünitemiz ihtiyacı olan hastalarımıza doğru tedavi uygulanması konusunda hizmet vermektedir. Ünitemiz servis ve poliklinik kısmından oluşmaktadır. Yanık ünitesi servisi 6 yataklı olup hafif ve orta derece yanık hastalarının takip ve tedavisi yapılmaktadır. Polikliniğimiz hafta içi her gün mesai saatlerinde hastalara hizmet vermektedir. Yanık konusunda etkin ve doğru tedaviyi almak için ünitemize başvurabilirsiniz.”