Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’da 5 milyonluk vurgun! 143 şüpheli hakkında işlem yapıldı!

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler vatandaşları yüksek kazanç vaadiyle banka ve bilişim sistemleri üzerinden kandırmaya çalışanlara yönelik yaptığı çalışmalar kapsamında 5 milyon TL’lik maddi kaybın olduğu ortaya çıktı.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğüne

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler kentte vatandaşların en çok mağduriyet yaşadığı banka veya kredi kartı ile bilişim sistemlerinin kötü niyetli kişiler tarafından kullanılmasının önlenmesine yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Vatandaşları yüksek kazanç vaadi veya reklamlarla kandırmaya çalışan kişilerle ilgili son 45 günde Şanlıurfa’da 72 olay meydana geldi. Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre bu olaylarla ilgili 143 şüpheli şahıs hakkında gerekli işlemler yapılırken, yaklaşık 5 milyon TL maddi kaybın olduğu tespit edildi.

Vatandaşları kötü niyetli kişiler veya içerikler konusunda daha dikkatli olunması istenen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yatırım tavsiyesi, kolay kazanç, yüksek getiri gibi vaatlerle öne ön ödeme talep eden kişilere itibar etmeyelim.

Sponsorlu içerikler ve reklamlar aracılığıyla sunulan yatırım başlıklı içeriklere dikkat edelim.

Sosyal medya platformlarında paylaşılan bağlantı ve içeriklerin sahte-taklit olup olmadığını resmi internet sayfaları ya da uygulamalar yoluyla kontrol edelim.”