Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’da 7 kaçak avcı suçüstü yakalandı

Şanlıurfa İl Şube Müdürlüğü Av Koruma ve Kontrol Ekipleri tarafından hem karada hem de suda geniş çaplı av koruma ve kontrol faaliyetleri gerçekleştirildi.

Şanlıurfa İl Şube Müdürlüğü


Şanlıurfa İl Şube Müdürlüğü Av Koruma ve Kontrol Ekipleri, Birecik Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Şefliği ile iş birliği yaparak Birecik-Karkamış Taşkın Ovası Sulak Alanı’nda hem karada hem de suda av koruma ve kontrol faaliyetleri icra etti. Bu faaliyetler kapsamında ekipler, avcıları denetleyerek av faaliyetlerini yakından inceledi.

200’e yakın avcı denetlenirken, usulsüz avlanma tespit edilen 7 kişi hakkında idari para cezaları uygulandı. Bu denetimler, doğanın korunması ve yasa dışı avlanmanın önlenmesi amacıyla gerçekleştirildi.

Şanlıurfa İl Şube Müdürlüğü ve Birecik Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen bu faaliyetler, doğal yaşamın sürdürülebilirliği ve yaban hayatının korunması için önemli bir adımdır. Yasa dışı avlanmanın engellenmesi, doğal yaşamın devamını sağlamak ve çevrenin korunmasına katkı sağlamak amacıyla bu tür faaliyetlerin devam etmesi beklenmektedir.