Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’da tartışılan müdür Ankara’da ortaya çıktı!

Şanlıurfa’ya Milli Eğitim Müdürü olarak atanması büyük tartışmalara neden olan Asım Sultanoğlu, tepkiler nedeniyle fotoğraf karelerinde dahi zor görülürken, MEB’in toplantısında ortaya çıktı.

Şanlıurfa’ya Milli Eğitim Müdürü

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2023-2024 eğitim öğretim yılı hazırlıklarını değerlendirmek üzere Bakanlık yöneticileri ve 81 ilin milli eğitim müdürüyle bir araya geldi.

Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen “2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Hazırlık ve Değerlendirme Toplantısı”na Bakan Yardımcıları Celile Eren Ökten, Kemal Şamlıoğlu, Nazif Yılmaz, Ömer Faruk Yelkenci, genel müdürler ve 81 ilin milli eğitim müdürü katıldı. 

Milli Eğitim Bakanı Tekin, yeni eğitim öğretim yılı başlamadan önce okul ve kurumlardaki eksiklikleri giderip eğitim dönemine olabildiğince sorunsuz girebilmek için tüm yöneticilerle istişare etmek amacıyla bir araya geldiklerini belirterek mesai kavramı olmadan gece gündüz çalışacaklarını kaydetti. 

SULTANOĞLU DA ORADAYDI

Toplantı da birçok farklı konu masaya yatırılırken, Şanlıurfa’yı ilgilendiren önemli bir detay da dikkat çekti.

Şanlıurfa’ya Milli Eğitim Müdürü olarak atanması büyük tartışmalara neden olan Asım Sultanoğlu, tepkiler nedeniyle fotoğraf karelerinde dahi zor görülürken, MEB’in toplantısında ortaya çıktı.

Sultanoğlu’nun programda çekilen toplu fotoğrafta yer aldığı görüldü.

NE OLMUŞTU?

2016 yılında Karaman’da görev yaptığı dönemde yaşanan ve 45 çocuğun cinsel istismara uğradığı olayla ilgili açılan soruşturmada ismi geçen Asım Sultanoğlu, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt’un bakanlığa çekilmesinin ardından kente İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmıştı.