Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfalı Şef, serpme yerine ‘seçmeli’ kahvaltıyı önerdi! Yüz milyarlar çöpe gidiyor!

Şanlıurfalı Ünlü Şef Ramazan Bingöl, serpme kahvaltı yerine, seçme kahvaltıyı tavsiye etti. Bingöl, serpme kahvaltı nedeniyle yüz milyarlarca liralık yemeğin çöpe gittiğini kaydetti.

Şanlıurfalı Ünlü Şef Ramazan

Yüksek enflasyon gıda zincirindeki tedariki her geçen gün zorlaştırıyor. Gıda ürünlerinin fiyatı her geçen gün artarken, bir yanda da gıda israfı da artıyor.

Serpme, açık büfe ve her şey dahil uygulamalara yönelik son günlerde karşı konseptler sunan Şanlıurfalı Şef Ramazan Bingöl, yüz milyarlarca liralık yemeğin çöpe gittiğine dikkat çekti. Sosyal medya hesabından bir kez daha çağrıda bulunan Bingöl,

“Son günlerde israf konusunu ısrarla gündemimde tutuyorum, biliyorsunuz. Serpme kahvaltı israfı nedeniyle aldığımız seçmeli kahvaltı tavsiye kararımıza sizlerin de desteğini bekliyorum.

Serpme, açık büfe, her şey dahil uygulamalarda yüz milyarlarca liralık yemek çöpe gidiyor. Çoğumuz bu görüntülere bizzat şahit oluyor. Bu konuda henüz herhangi bir yasal düzenleme mevcut değil. İsrafın önünü alabilmek için Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve ilgili STK’larla ortaklaşa bir eylem planı yapıp bunu bir devlet politikası haline getirmemiz gerekiyor.

Ve en önemlisi de evimizin, işletmelerimizin, ülkemizin bereketi için israf konusunda toplumsal bir bilinç oluşturmalı, “İSRAFA DUR!” demeliyiz. Desteğinizi bekliyorum” ifadelerini kullandı.