Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’nın ‘Taş Tepeler’i Amerikan basınında!

CNN International’ın konuğu olan THY Başkanı Ahmet Bolat, Şanlıurfa’nın ‘Taş Tepeler’i hakkında bilgiler aktardı.

CNN International’ın konuğu olan

Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Şanlıurfa, dünya basınında yer almaya devam ediyor. Keşfedilmesiyle dünya tarihini değiştiren 12 bin yıllık Göbeklitepe ve ardından yine buluşuyla heyecan uyandıran Karahantepe, dünyanın ilgisini çekmeye devam ediyor.

Göbeklitepe, Karahantepe ve diğer tepelerin de yer aldığı Taş Tepeler bu kez Amerika’nın dünyaca ünlü kanalı CNN International’da yer aldı.

CNN İnternational’da Gazeteci Richard Quest’in konuğu olan Türk Hava Yolları (THY) Başkanı Ahmet Bolat, ‘Taş Tepeler’e ilişkin bilgiler aktardı. Programda Göbeklitepe’nin stelini sunan Bolat, National Geographic’in bu alanla ilgili yaptığı belgeli hatırlattı.  Göbeklitepe’nin 12 bin yıllık olduğunu kaydeden Bolat tarihi yapının Mısır Piramitleri’nden daha eski olduğunu kaydetti.

Göbeklitepe’yi insanlık medeniyetinin başlangıç noktası olarak nitelendiren Bolat, Göbeklitepe’nin İstanbul’dan sadece uçakla 1 saat uzakta olduğunu ifade etti.

KOCADAĞ: ZİYARETÇİ SAYIMIZDA CİDDİ ARTIŞ OLACAK

Bolat’ın ‘Taş Tepeler’le ilgili videosunu sosyal medya hesabından paylaşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Turizm Daire Başkanı Niyazi Kocadağ, yakın gelecekte nitelikli ve yabancı ziyaretçi sayısında ciddi artış olacağını belirtti. Kocadağ, “CNN International’da Gazeteci Richard Quest’in konuğu olan Türk Hava Yolları Başkanı Ahmet Bolat söz verdiği gibi Uluslararası alanda Şanlıurfa’nın tanıtımını yapmaya devam ediyor. Yakın gelecekte nitelikli ve yabancı ziyaretçi sayımızda ciddi artış olacak” ifadelerini kullandı.