Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfaspor’a sponsor olmuştu! Astor yeni fabrika kuracak!

Halka arzın ardından yükselen piyasa değeriyle dikkat çeken ve geçtiğimiz günlerde Şanlıurfaspor’a sponsor olan Astor Enerji, Ankara OSB’de yeni fabrika kuracağını KAP’a bildirdi.

Halka arzın ardından yükselen

Şanlıurfalı İş İnsanı Feridun Geçgel’in Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Astor, Ankara Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yeni bir fabrika kuracağını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

Borsada halka arzın ardından piyasa değeri yükselen Astor, geçtiğimiz günlerde Şanlıurfaspor’a isim sponsoru olmuştu.

Yeni fabrikaya ilişkin yapılan şirketten yapılan açıklamada, “Ankara ili Sincan ilçesinde bulunan Ankara Sanayi Odası 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgesi ilave alanı sınırları içerisinde 102978 ada 7 parselde kayıtlı 180.195 m2 arsa, Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulu tarafından alınan karar uyarınca 05.07.2022 tarihinde şirketimiz adına kayıt altına alınarak tahsisi yapılmıştır. Buna ek olarak şirketimize tahsis edilen arsanın genişletilmesi için ASO 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgesi’ne yapmış olduğumuz başvurumuz 22.08. 2023 tarihinde olumlu karşılanarak, yeni parselasyon planı ile birlikte aynı parselde şirketimize tahsis edilen alan 51.730 metrekare arttırılarak 231.925 metrekareye çıkarıldı. Orta vadeli yatırım stratejilerimiz kapsamında kapasite artırımı ve yeni yatırımlarımıza yönelik olarak, altyapı çalışmaları başlamış olan arazi üzerinde fabrika inşaatına başlanması hedeflenmektedir” ifadelerine yer verildi.