Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Son Dakika! Milletvekili Nureddin Nebati’den Gazze ve Filistin’e tam destek

Ak Parti Mersin Milletvekili Nureddin Nebati, İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın Gazze Şeridi’nden İsrail’e yönelik 7 Ekim tarihinde başlattığı saldırıyı kınadı.

Ak Parti Mersin Milletvekili


Ak Parti Mersin Milletvekili Nureddin Nebati, Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından Gazze Şeridi’nden İsrail’e yönelik 7 Ekim’de başlatılan saldırıları sert bir dille kınadı. Kendisinin kınama mesajında Nebati, Gazze’de ve diğer Filistin topraklarında masum sivilleri hedef alan saldırıları şiddetle eleştirdi ve Filistin halkının haklı davasına destek verdiğini ifade etti.

Nebati, kınama mesajında şu ifadelere yer verdi: “Gazze’de ve diğer Filistin topraklarında çocuk ve kadın demeden masum sivillerin hedef alındığı saldırıları kınıyorum. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa ve Filistin topraklarının özgürlüğüne kavuşuncaya kadar mazlum Filistin halkının ve haklı davasının her daim yanında olmaya devam edeceğiz.”

Nebati’nin bu açıklamaları, Gazze’deki son gelişmelerle ilgili Türkiye’nin ve dünya toplumunun duyarlılığını yansıtan bir tepki olarak değerlendirilebilir. Filistin-İsrail çatışması, uzun yıllardır devam eden bir sorun olup, bölgede barışın sağlanması ve sivillerin korunması için uluslararası çözümler aranmaktadır.