Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SPK’dan Burger King İşletmecisi TAB Gıda’ya onay: Halka Arz İzni verildi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Türkiye’de Burger King restoranlarının işletmecisi olarak tanınan TAB Gıda’nın halka arzına yeşil ışık yaktı. Bu karar, Türkiye’nin en büyük halka arzından biri olma potansiyelini taşıyor.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK),


Halka arzın tamamlanması durumunda, TAB Gıda’nın değeri 6.85 milyar lira civarında olacak. Bu miktarı dolar cinsinden ifade etmek gerekirse, 2018 yılından bu yana gerçekleştirilen en büyük halka arzlardan biri olacak.

SPK tarafından dün akşam resmi bir bültenle duyurulan karara göre, şirketin %20’si halka arz edilecek ve hisse başına 130 lira fiyatından satılacak. Söz konusu halka arz, bir sermaye artırımını ve TFI TAB Gıda Yatırımları tarafından sunulan 23.63 milyon lira nominal değerinde hisse senedinin satışını içeriyor.

BURGER KİNG, POPEYES VE ARBY’S BÜNYESİNDE BULUNUYOR!

Bu kararla, Türkiye’nin önde gelen fast-food zincirlerinin işletmecisi TAB Gıda, halka açık bir şirket haline gelmeye hazırlanıyor. Burger King, Popeyes ve Arby’s gibi markaları bünyesinde barındıran TAB Gıda, halka arzı ile büyüme stratejilerini desteklemeyi amaçlıyor.

Halka arzın ayrıntıları ve zamanlaması hakkında daha fazla bilgi ve güncellemeler gelecekteki SPK duyurularında sunulacak.