Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ŞUTSO Başkanı Yetim’den OVP ile ilgili önemli açıklama!

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 2024-2026 dönemini kapsayan Orta Vadeli Program ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yetim; “Ekonomik istikrarımızı sağlama ve öngörülebilirliği artırma adına önemli bir adım olarak görüyoruz.” dedi.

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 2024-2026 dönemini kapsayan Orta Vadeli Program (OVP) ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.

OVP’nin, iş dünyasının yaşadığı endişelerin temel kaynaklarından biri olan ekonomik belirsizliğin ortadan kalkması noktasında önemli bir adım olduğunu belirten Başkan Mehmet Yetim; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 2024-2026 dönemini kapsamak üzere, ekonominin 3 yıllık hedef ve politikalarının yer aldığı Orta Vadeli Program’ı (OVP) açıkladı.

OVP’yi iş dünyamızın bir süredir karşı karşıya olduğu ekonomik belirsizlikten mümkün mertebe kurtarma noktasında önemsediğimizi, mevcut makro dengesizlikleri gidererek ekonomik istikrarımızı sağlama ve öngörülebilirliği artırma adına önemli bir adım olarak gördüğümüzü belirtmek isterim.

Özellikle yedi temel alanda hedeflenen yapısal reformların, teknolojik altyapı, beşeri sermaye, girişimcilik, araştırma, yenilikçilik ve tasarım kapasitesi güçlendirilmek suretiyle sanayideki teknolojik dönüşümü sağlamaya yönelik izlenecek politikaların belirlenen dönem içinde hayata geçirilmesi öncelikli temennilerimizdendir.

Türkiye’nin 3 yıllık OVP kapsamında ekonomi adına hayata geçirilecek reel politikalar ve reformlar neticesinde, tam da amaçlandığı gibi enflasyonun kademeli bir şekilde düştüğü, istihdam oranının arttığı, finansmana erişimde beklediğimiz iyileşmelerin ve kolaylıkların sağlandığı, sürdürülebilir bir iktisadi büyümenin olduğu, kamu-özel sektör iş birliğinin güçlendiği, teknoloji temelli ve yüksek katma değerli yatırımların ön plana çıktığı bir ülke haline gelmesini umuyoruz.

İş dünyası olarak bizler de ülkemizin söz konusu hedeflerine ulaşması doğrultusunda tüm gücümüzle çalışmaya, üretmeye ve istihdam sağlamaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

Urfa Pusula