Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ŞUTSO Heyeti Almanya’da! Urfa’nın tescilli ürünlerinin Avrupa pazarı için görüşmeler yapıldı!

ŞUTSO Heyeti Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen Uluslararası Anuga Yiyecek ve İçecek Fuarına katıldı. Heyet, Urfa’nın tescilli ürünlerinin Avrupa pazarı için önemli görüşmeler yaptı.

ŞUTSO Heyeti Almanya'nın Köln

Şanlıurfa ve Ticaret Sanayi Odası (ŞUTSO) 7-11 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen Uluslararası Anuga Yiyecek ve İçecek Fuarına katıldı.

Heyete başkanlık eden ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, fuarda stand açan firmaları ziyaret ederek ilimiz Şanlıurfa’nın gastronomi kültürü önemini ve potansiyelini aktarıp istişare etti.

Başkan Yetim’in öncülük ettiği ŞUTSO heyeti, 3 gün süren fuar programı kapsamında Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası ile Düsseldorf Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri ile de bir araya geldi. Başkan Yetim, ilgili kurumlarla yaptığı görüşmelerde, oda üyeleri ile ilimizdeki yatırımcıların vize konusunda yaşadığı sorunları, ticari, sanayi ve turizm ilişkilerinin karşılıklı olarak güçlendirilmesi gerektiğini, Türkiye’nin ve Şanlıurfa’nın Almanya ve tüm Avrupa için önemli ithalat, ihracat kaynağı ve yatırım merkezi olabileceğini anlattı. İkili görüşmelerde Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası, Yetim ve oda heyetine 13 Kasım’da bir iade-i ziyaret gerçekleştireceği sözü verdi.

Heyet, fuar sürecinde Şanlıurfa’dan Almanya’ya ihracat sağlamak adına da önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmelerde, başta Urfa isotu olmak üzere, kentin birçok coğrafi işaret tescili almış ürününün Almanya’ya ve Avrupa’nın farklı ülkelerine ihracat edilmesi hususunda olumlu sonuçlar alındı.