Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TABGD halka arz sonuçları açıklandı mı? İşte halka arz tarihi

TAB Gıda, Türkiye ve dört ülkede halka arz için hazırlanıyor! İşte detaylar…

TAB Gıda, Türkiye ve


Türkiye dahil dört farklı ülkede Burger King zincirini işleten TAB Gıda, büyük bir halka arz operasyonu için hazırlanıyor. Şirketin 18-20 Ekim tarihleri arasında gerçekleşmesi beklenen halka arzı, son dönemin en büyük halka arzlarından biri olarak göze çarpıyor.

Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kuzey Makedonya ve Gürcistan gibi dört farklı ülkede Burger King başta olmak üzere yedi restoran franchise’ını işleten TAB Gıda, halka arz ile hisse senetlerini yatırımcılara sunacak. Hisselerin 130 Türk Lirası (yaklaşık 15 dolar) fiyatla halka arz edilmesi bekleniyor.

İLİŞİK HABER: SPK’dan Burger King İşletmecisi TAB Gıda’ya onay: Halka Arz İzni verildi

PAYLARIN YÜZDE 20’Sİ ‘TABGD’ HİSSE KODU İLE HALKA ARZ EDİLECEK

TAB Gıda’nın halka arzı, hisselerin tamamı satıldığında 6.85 milyar Türk Lirası (yaklaşık 247 milyon dolar) büyüklüğünde olacak. Şirketin paylarının yüzde 20’si halka arz edilecek.

Halka arz süreci, 18-19-20 Ekim tarihleri arasında talep toplama işlemleri ile gerçekleşecek. Hisselerin işlem görmesi için ise Borsa İstanbul’da ‘TABGD’ hisse kodu kullanılacak.

TAB Gıda, halka arzdan elde edeceği geliri çeşitli alanlara yönlendirecek. İzahnameye göre, gelirin yüzde 40’ı yatırım finansmanına, yüzde 25’i yenilenebilir enerji yatırımlarına, yüzde 20’si finansal borçların kapatılmasına ve yüzde 15’i dijitalleşme ve teknoloji yatırımlarına harcanacak.

ŞİRKET BÜYÜMEYİ HIZLANDIRMAK İSTİYOR

Halka arz için talepte bulunabilecek yatırımcılar arasında yurt içi bireysel yatırımcılar, grup çalışanlarından oluşan yatırımcılar ve yurt içi kurumsal yatırımcılar yer alacak. Buna göre tahsilat grupları yüzde 2 grup çalışanları, yüzde 78 yurt içi bireysel yatırımcılar ve yüzde 20 yurt içi kurumsal yatırımcılar olarak belirlendi.

TAB Gıda’nın halka arzı, Türkiye ve bölge genelinde büyük bir ilgiyle karşılanmaya hazırlanıyor ve yakından takip ediliyor. Halka arz işlemlerinin tamamlanmasının ardından şirket, büyüme stratejilerini hızlandırmak ve yeni projelere yatırım yapmak için daha fazla kaynak elde etmeyi hedefliyor.