Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tanal gündeme getirdi! Urfa’daki okul ‘hafif hasarlı’ya çevrildi iddiası!

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Ceylanpınar ilçesinde bulunan bir okulun orta hasarlı olarak değerlendirilmesinin ardından hafif hasarlıya çevrildiğini öne sürdü. Tanal, konuyu Meclis gündemine taşıdı.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı önümüzdeki pazartesi günü başlayacak.

Yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin son hazırlıklar yapılırken, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bulunan Şehit Polis Okan Acar İmam Hatip Ortaokulu’nun durumu akıllarda soru işaretleri bıraktı.

6 Şubat’ta yaşanan ve Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 11 ilde etkili olan Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası söz konusu okulla ilgili yapılan değerlendirmede okulun önce ‘orta hasarlı’ olduğu, daha sonra bunun ‘hafif hasarlı’ya çevrildiği iddia edildi.

Söz konusu iddiayı gündeme getiren CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, bu durumu Meclis’e taşıdı.

‘HAFİF HASARLIYA ÇEVRİLDİĞİ İDDİA EDİLİYOR’

Depremde oluşan çatlakların alçı ve boyayla kapatıldığını öne süren Tanal, sosyal medya hebasından yaptığı paylaşımda,

“Ah Urfa’m ah! Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde Özbek Mahallesi’nde bulunan Şehit Polis Okan Acar İmam Hatip Ortaokulu’nun 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremde gördüğü hasarın, ‘orta hasarlı’ değerlendirilmesine rağmen ‘hafif hasarlı’ya çevrildiği iddia ediliyor. Depremde oluşan çatlakları, alçıyla, boyayla kapatılan okul, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirildi. Okula gidecek olan öğrenciler tedirgin, veliler tedirgin. Konuyu, soru önergesi yoluyla Meclis gündemine de taşıdık. Yetkililerden soru işaretlerini giderici bir açıklama bekliyoruz!” ifadelerini kullandı.