Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tanal: Şanlıurfalı pamuk üreticileri isyanda!

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, pamukta taban fiyatının açıklanmamasının Şanlıurfalı çiftçiyi mağdur ettiğini kaydetti.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, pamukta taban fiyatının açıklanmamasının Şanlıurfa’daki çiftçiyi mağdur ettiğini kaydetti.

Çiftçilerin bu yöntemle cezalandırıldığını kaydeden Tanal, Şanlıurfalı çiftçilerin pamuk ektiğine pişman olduğunu dile getirdi.

‘TABAN FİYATINI AÇIKLAYIN’

Pamuk taban fiyatının bir an önce açıklanması gerektiğini belirten Tanal, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda,

“Pamukta taban fiyatın açıklanmaması, hasat sürecine giren çiftçiyi mağdur ediyor. Memleketim Şanlıurfa’da pamuk üreticileri, zararına üretim yapıyor. Pamukta girdi maliyetleri çok yüksek. Ancak ne yazık ki pamuk üreticisi, desteklenmiyor. Tam tersine beklentileri karşılayacak bir taban fiyatı açıklanmayarak, çiftçi cezalandırılıyor. Daha önce Şanlıurfa’da pamuk işletme tesisi ziyaretinde belirttiğimiz gibi vatandaş, pamuk ektiğine pişman ediliyor! Eğer bir ülkede, bir şehirde üretim olmazsa orada pahalılık olur, orada enflasyon olur, orada işsizlik olur, orada bereket olmaz, orada huzur olmaz. Bizim çiftçimize, üreticimize destek vermemiz lazım. Buradan iktidar temsilcilerine çağrıda bulunuyorum: Şanlıurfalı pamuk üreticileri isyanda! Vakit kaybetmeksizin pamukta çiftçiyi memnun edecek şekilde taban fiyatını açıklayın” ifadelerini kullandı.