Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Trafik kazalarının en büyük nedenlerinden! 24 bin 12 araç sürücüsüne ceza!

Türkiye’de yapılan eş zamanlı hız denetiminde 24 bin 12 araç sürücüsüne hız ihlalinde bulunduğu tespit edilerek işlem yapıldı.

Türkiye'de yapılan eş zamanlı

Türkiye’de 2022 yılında meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları incelendiğinde, meydana gelen trafik kazalarının yüzde 38’inin hız kuralının ihlal edilmesinden kaynaklı olduğu tespit edildi.

05-07 Ağustos tarihleri arasında Türkiye genelinde eş zamanlı Hız Denetimleri gerçekleştirildi. 

Denetimlerde, 24 bin 12 araç/sürücünün hız ihlalinde bulunduğu tespit edilerek işlem yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; dünya genelinde trafik kazalarının başlıca nedenlerinin ilk sırasında “aşırı hız” gelmektedir. Türkiye’de 2022 yılında meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları incelendiğinde %38’inin hız kuralının ihlal edilmesi şeklinde gerçekleştiği anlaşıldı.

Hız ihlallerinin önlenmesi ve sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek amacıyla 05-07 Ağustos 2023 tarihleri arasında ülke genelinde eş zamanlı Hız Denetimleri gerçekleştirildi. 

Denetimlerde, 24 bin 12 araç/sürücünün hız ihlalinde bulunduğu tespit edilerek işlem yapıldı.

Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülere hem kendilerinin hem de diğer yol kullanıcılarının can güvenliklerini sağlamak için hız sınırları ile diğer trafik kurallarına uymalarını hatırlatır, denetimlerin devam edeceği bildirildi.

Urfa Pusula