Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TRT’nin 100. yıl kutlamaları ‘Gazze Krizi’ nedeniyle ertelendi

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), Cumhuriyet’in 100. yıl kutlamaları çerçevesinde planlanan özel etkinliklerini, Gazze’deki insanlık dramı nedeniyle ileri bir tarihe erteledi.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu


Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, Cumhuriyet’in 100. yılını coşkuyla kutlama planları yaparken, Gazze’deki son olaylar nedeniyle etkinliklerini erteleme kararı aldı. Hazırlıkları tamamlanan ve eğlence odaklı konserler ve gösteriler içeren bu etkinlikler, Gazze’deki insanlık krizi göz önüne alınarak daha ileri bir tarihe ertelendi.

ETKİNLİĞİN HANGİ TARİHTE OLACAĞI SONRA AÇIKLANACAK

TRT’den yapılan açıklamada, “Gazze’de yaşanan endişe verici insanlık dramı, TRT’nin Cumhuriyet’in 100. yıl kutlamaları çerçevesinde düzenlemeyi planladığı etkinliklerin ertelenmesine yol açtı.” denildi. Ertelenen etkinliklerin hangi tarihte gerçekleştirileceği ise daha sonra açıklanacak.

Gazze’deki son olaylar ve yaşanan insani kriz, Türkiye’nin 100. yıl kutlamalarını geri planda bırakma kararı almasına neden oldu. TRT’nin 100. yıl etkinlikleri, Gazze krizinin sona ermesinin ardından yeni bir tarihe ertelendi.