Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Twitter’da para nasıl kazanılır? İşte yöntemi!

Sosyal medya platformu Twitter son günlerde kullanıcılarına para da kazandırmaya başladı. Peki, platformdan para kazanmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekiyor? İşte detaylar…

Sosyal medya platformu Twitter

SpaceX ve Tesla’nın sahibi Elon Musk’ın 44 milyar dolara satın aldıktan sonra ismini ‘X’ olarak değiştirdiği Twitter kullanıcılarına gelir de sağlamaya başladı.

Kullanıcılarının içeriklerinin görüntülenmesi, abone sayıları ve diğer bazı özellikleri göz önünde bulunduran Twitter’ın farklı oranlarda para kazandırdığı kaydedildi.

HANGİ ŞARTLARI TAŞIMAK GEREKİYOR?

Twitter’dan para kazanmanın iki yolu var: Birincisi abonelikten, ikincisi ise reklam gelirlerinden.

ABONELİKTEN PARA KAZANMAK

Twitter kullanıcıları, aylık içerikler için tüm kullanıcıların kendilerine abone olmasını sağlayarak gelir sağlayabilir. Buradan para kazanmak için öncelikle 500 takipçiye sahip olmak, son 30 günde aktif olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak ve en önemlisi de Twitter Blue veya onaylı kuruşlara abone olmak gibi şartları taşımak gerekiyor.

REKLAMDAN PARA KAZANMAK

Reklam gelir paylaşımı için de yine Twitter Blue veya onaylı kuruşlara abone olmak, son 3 ay içinde gönderilerin en az 15 milyon görüntüleme alması ve 500 takipçiye sahip olmak gerekiyor.

NE KADAR KAZANILIYOR?

Bazı kullanıcıların hesaplarında 100 dolardan binlerce dolara kadar para kazandığı belirtiliyor.

Urfa Pusula