Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Urfa’da ilk kez Nev Hospital’da açıldı! Hastalar kent dışına gitmeyecek!

Özel Nev Hospital Hastanesi yönetimi, Şanlıurfa’da ilk kez özel hastaneler arasında hizmet verecek olan onkoloji biriminin açılışına ilişkin basın toplantısı gerçekleştirdi.

Özel Nev Hospital Hastanesi

Özel Nev Hospital Hastanesi yönetimi tarafından, Şanlıurfa’da ilk kez özel hastaneler arasında hizmet verecek olan kanser hastalıkları (onkoloji) biriminin açılışına yönelik bir basın toplantısı düzenlendi. 

Özel Nev Hospital Hastanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen basın toplantısına Hastane Genel Koordinatörü ve Başhekimi Op. Dr. Orhan Yanar, Onkoloji Uzmanı  Doç. Dr. Ali Yılmaz ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Nev Hospital’ın Şanlıurfa’da eksikliği hissedilen bölümlerin açılması için girişimlerine devam edeceğini kaydeden Yanar, onkoloji bölümünün açılmasında emeği geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü İhsan Ateş’e, Şanlıurfa Sağlık İl Müdürü Abdullah Solmaz’a, Şanlıurfa İl Sağlık Müdür Yardımcısı Kemal Aydın’a teşekkürlerini iletti.

Yanar, “Yaklaşık 1.5 yıl önce faaliyete geçen Nev Hospital Hastanesi her geçen gün hizmet alanını ve doktor kadrosunu genişleterek Urfa ve bölge halkına hizmet vermeye devam ediyor.

Bugünkü sizlere paylaşmak istediğimiz haberin konusu da kıymetli hocamız Doç. Dr. Ali beyin medikal onkoloji yani kanser hastalıkları tedavisi, kemoterapi tedavisi uzmanı olarak aramıza katılmasıyla ilgili. Bildiğiniz üzere ilimizdeki özel hastanelerin içerisinde ilk defa biz bu hizmeti başlatmış bulunuyoruz.

Biliyorsunuz kemoterapi hastaları beklemez, tedavisini erteleyemez çünkü bir tedaviye başladığında hiçbir kesintiye uğramadan tedavisinin sürekli şekilde devam etmesi gerekiyor. İlimizde hem kamu anlamında, hem özel hastane anlamında bu anlamda bir açık vardı ve insanlarımız Antep’e, Adana’ya daha farklı büyük şehirlere gitmek zorunda kalıyorlardı. Sayın bakanımız ve bakanlığımız yetkilileriyle de biz bu konuyu görüştüğümüzde çok özel önem atfettiler ve hastanemize bu anlamda çalışma izniyle ilgili, kıymetli hocamızı çalıştırabilmemiz adına gerekli izinleri hızlı bir şekilde verdiler” dedi.

KALP CERRAHİSİ VE ANJİYO ÜNİTESİ

Bölgeye hitap eden bir hastane olma hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Yanar, “Tabi biz Nev Hospital olarak açıldığımız günden beri kendimize edindiğimiz duruş şu idi; artık Urfa’nın sezeryan yapan, bademcik ameliyatı yapan, apandist ameliyatı yapan bir hastaneye ihtiyacı yok. Bu artık ilde ve bölgeye hitap eden, diğer hastanelerde olmayan, insanların başka illere çeşitli maddi zorluklarla ve sağlıklarını kaybetme pahasına farklı illere gitme zorunluluğunu ortada kaldıracak bölümleri açmak istedik. Bunların başında daha önceki hizmetlerimizde perinatoloji gelir ki biliyorsunuz ilimizin çok yoğun bir doğum oranı ve bu da beraberinde yüksek riskli gebelikleri, bir takım özürlü engelli bebekleri bir arada getiriyor. Bu anlamda perinatoloji doçentimizle çalışmaya başladık. Akabinde yine Urfa’da hiçbir özel hastanede olmayan, bölgeye hitap edebileceğimiz kemoterapi alanıyla ilgili kıymetli hocamız sağ olsun bizimle beraber oldu. İnşallah Urfa’nın ve etraf illerin bu anlamdaki eksiğini kapatacağız.

Akabinde çok hızlı bir şekilde yine ilimizde önemli bir açık olan kalp cerrahisi ve anjiyo ünitemizde inşallah çok kısa bir sürede hizmete alacağız” ifadelerine yer verdi.

YILMAZ: AMACIMIZ OLUMSUZLUKLARIN ÖNÜNE GEÇMEK

Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Ali Yılmaz ise, “Bizim aslında burada olmamızın önemli bir gayesi var. Belki de uzun yıllardır eksiklik olan Urfa’daki onkoloji hastalarının yani kanser hastalarının tedavisinin kimi zaman aksaması, kimi zaman gecikmesi, kimi zaman da çevre illere gitmek suretiyle yaşanan olumsuzlukların önüne geçmek” ifadelerini kullandı.