Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Urfa’da milletvekili olan partinin ismi resmen değişti!

Urfa’da milletvekili olan partinin ismi resmen değişti!

Urfa’da milletvekili olan partinin


Şanlıurfa’da 4 milletvekili olan Yeşil Sol Parti’nin yeni ismi Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) oldu. Yeni eş genel başkanları ise Tülay Hatimoğulları Oruç ve Tuncer Bakırhan oldu.

Şanlıurfa’da 4 milletvekili bulunan Yeşil Sol Parti, yeni bir döneme giriş yaparak isim değişikliği ve yeni eş genel başkanlarını duyurdu. Partinin yeni ismi “Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP)” olarak belirlendi. Aynı zamanda, HEDEP’in yeni eş genel başkanları da Tülay Hatimoğulları Oruç ve Tuncer Bakırhan olarak açıklandı.

ARTIK “HEDEP” OLARAK ANILACAK

Kongreye sabahın erken saatlerinden itibaren binlerce kişi geldi. “Özgürlük için yeniden” sloganı ile düzenlenen kongrede, partinin yeni ismi ve yeni eş genel başkanları belli oldu.

Yapılan açıklamada, Yeşil Sol Parti’nin yeni ismi Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) olarak anons edildi. Partinin yeni eş genel başkanları ise Tülay Hatimoğulları Oruç ve Tuncer Bakırhan oldu.

DİĞER PARTİLERDEN DE TEMSİLCİLER KATILDI

CHP, Gelecek Partisi, DEVA Partisi, TİP, EMEP, SOL Parti temsilcilerinin katıldığı kongrede sendika ve meslek örgütlerinin temsilcileri de yer aldı.