Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Urfa’da Suriyelilere ait 600’den fazla işletme var! İşbirliği ve ortaklık etkinliği düzenlendi!

ŞUTSO tarafından düzenlenen ‘Ortaklık, İşbirliği ve Ağ Geliştirme Etkinliği’nde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, kentte Suriyeliler tarafından kurulan 600’ün üzerinde işletme olduğunu bu alanda işbirliği ve ortaklıkları hedeflediklerini kaydetti.

ŞUTSO tarafından düzenlenen ‘Ortaklık,

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ŞUTSO) Şanlıurfa Teknoloji Geliştirme ve Eğitim Merkezi (ŞUTGEM) gerçekleştirilen ‘Ortaklık, İşbirliği ve Ağ Geliştirme Etkinliği’nde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim,  Building Markets Gönül  Köprüsü Derneği  ve  Suriyeli İş Adamları Derneği (SİAD) bir araya geldi. Etkinlik, sektördeki iş birliklerini ve ağları güçlendirmeyi amaçlayan stratejik bir platform sağladı.

Yapılan Etkinlikte açılış konuşmasını yapan ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, “Bildiğiniz üzere odamıza kayıtlı 600’den fazla Suriyeli tarafından kurulan işletme var. Bu işletmelerimizi odamızın hizmetlerine daha kolay ulaşmaları konusunda desteklemek üzere Suriye Destek Masası’nı geçen yıl hizmete açtık. Şu anda da, Building Markets ve Gönül Köprüsü Derneği’nin destekleriyle bu firmaları tek tek arıyor ve sistemli bir şekilde kayıtlarını güncelliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

‘REKABET GÜCÜNÜ ARTTIRMAYI HEDEFLİYORUZ’

“21. yüzyılda Şanlıurfa’mızın potansiyelini kullanması ve arttırılması çerçevesinde çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz” diyen Yetim,  “Odamız 29 meslek grubu, 60 sektör, 77 meclis üyesi, 180 meslek komite ve yaklaşık 18 bin üyeye sahiptir. Vizyonumuz, şehrimizin ekonomik rekabet gücünü ve toplumsal refah seviyesini artırmayı, ulusal ve uluslararası düzeyde ticareti kolaylaştırmayı ve böylece yerel, ulusal ve küresel kalkınmaya destek olmayı kendisine hedef olarak belirlemiştir. Bu kapsamda düzenlediğimiz toplantımızda, aranızda iş birlikleri doğmasını ümit ediyor,  önemli kazanımları elde edeceğimize inanıyorum’’ diye konuştu.

DENEYİMLER PAYLAŞILDI

Etkinlik boyunca katılımcılar, çeşitli sektörlerden gelen uzmanlarla bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı. Katılımcılar, etkinliğin sonunda iş bağlantılarını genişletmenin yanı sıra sektördeki yenilikleri de yakından takip etme şansı buldular. İş dünyasının iş birliği ve ağ geliştirme konularındaki ilerlemesi vurgulanarak gelecekteki işbirliği etkinliğine de ışık tuttu.